Reus zachwycony Hålandem. „Borussia nie miała takiego gracza od czasu Lewandowskiego”

Reus zachwycony Hålandem. „Borussia nie miała takiego gracza od czasu Lewandowskiego” fot. Borussia Dortmund
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Sky Deutschland

Już po kilku dniach wspólnych treningów z Erlingiem Brautem Hålandem, Marco Reus nie ma wątpliwości, że Borussia Dortmund pozyskała gracza mocno przypominającego mu Roberta Lewandowskiego.

Po przybyciu Luciena Favre’a dortmundczycy zaczęli grać niezwykle widowiskowo, lecz niemal od razu można było dostrzec pewne mankamenty w kadrze szwajcarskiego trenera. W oczy szczególnie rzucał się brak klasycznej „dziewiątki”, a więc kogoś w typie Roberta Lewandowskiego, który zostawił po sobie na Signal Iduna Park niezwykle pozytywne wrażenia. Nie może być jednak inaczej, skoro w ciągu czterech lat zdobył on 103 bramki, a ponadto posłał 42 kluczowe podania.

Pod koniec grudnia Borussia Dortmund pozyskała jednak pożądanego przez pół Europy Erlinga Brauta Hålanda, który w pierwszej części sezonu wpisywał się na listę strzelców aż 28 razy. Być może zatem to Norweg wejdzie w buty „Lewego” i zapewni swojej nowej drużynie szereg nowych możliwości. O tym że tak właśnie będzie żadnych wątpliwości nie ma Marco Reus.

– Dostrzegamy jego otwartość, a teraz najważniejsze jest, aby poznał dokładnie nas wszystkich. Taki obóz treningowy jak ten jest wprost do tego stworzony. Teraz naszym celem jest wypracowanie odpowiedniej formy i przygotowanie do dalszej części sezonu. Nie bez znaczenia jest również znalezienie wspólnego języka, dotarcie się. To z pewnością zajmie trochę czasu, ale my go mu damy – stwierdził w rozmowie ze stacją Sky Deutschland.

– Dzięki jego obecności zyskujemy możliwość gry w inny sposób niż dotychczas. Borussia nie miała takiego gracza od czasu Lewandowskiego. On zapewnia nam zdolność reagowania na poszczególne wyniki, a dzięki temu cały zespół zaczyna lepiej funkcjonować. Musimy nauczyć się wykorzystywać jego atuty, ale to przyjdzie samo. Dla mnie oraz reszty piłkarzy wraz z przybyciem Hålanda otrzymaliśmy nowe możliwości, w tym opcję korzystania z długich piłek. W piłce nożnej niezwykle ważne jest to, aby być elastycznym, i tacy teraz jesteśmy. Posiadamy znakomitego napastnika, który daje nam wiele opcji, dlatego znajduje się w doskonałym położeniu – uzupełnił.

Reus dzielił szatnię z Lewandowskim w latach 2012-2014. Obaj panowie w sezonie 2013/2014 wywalczyli razem Superpuchar Niemiec.

Borussia Dortmund rundę wiosenną zainauguruje już w 18 stycznia. Tego dnia jej rywalem będzie Augsburg.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Legia Warszawa zastąpi Josué jej byłym gwiazdorem? „Warto monitorować tę sprawę” Legia Warszawa zastąpi Josué jej byłym gwiazdorem? „Warto monitorować tę sprawę” Ekspert nie ma wątpliwości w sprawie następcy Christophe'a Galtiera w PSG. „To jedyny szkoleniowiec, który może tam przetrwać” Ekspert nie ma wątpliwości w sprawie następcy Christophe'a Galtiera w PSG. „To jedyny szkoleniowiec, który może tam przetrwać” OFICJALNIE: Niemcy bez gwiazdy w marcowych meczach OFICJALNIE: Niemcy bez gwiazdy w marcowych meczach Steven Gerrard znalazł nową pracę. Poza ławką trenerską [OFICJALNIE] Steven Gerrard znalazł nową pracę. Poza ławką trenerską [OFICJALNIE] Antonio Conte na wylocie z Tottenhamu Antonio Conte na wylocie z Tottenhamu Mateusz Bogusz odchodzi z Leeds United. Daleka przeprowadzka! Mateusz Bogusz odchodzi z Leeds United. Daleka przeprowadzka! Reprezentacja Polski: Obrońca wypadł z kadry na mecze z Czechami i Albanią [OFICJALNIE] Reprezentacja Polski: Obrońca wypadł z kadry na mecze z Czechami i Albanią [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy