Robert Lewandowski niczym „piękna kobieta”. Zbigniew Boniek zaskoczył porównaniem

Robert Lewandowski niczym „piękna kobieta”. Zbigniew Boniek zaskoczył porównaniem fot. MaciejGillert / Shutterstock.com
Patryk Krenz
Patryk Krenz
Źródło: Foot Truck [YouTube]

Robert Lewandowski w tym sezonie jest nadal najlepszym strzelcem FC Barcelony, aczkolwiek widać u niego pewien regres. Kwestię tę poruszył na kanale Foot Truck Zbigniew Boniek.

Robert Lewandowski premierowy sezon w barwach FC Barcelony okrasił 33 trafieniami. Miewał podczas niego słabsze momenty, co momentalnie wytykały mu hiszpańskie media. W bieżącej kampanii krytyka jest znacznie większa.

Liczby kapitana reprezentacji Polski wyraźnie poszybowały w dół. Na przestrzeni 16 spotkań zanotował osiem bramek. W dziesięciu meczach nie potrafił wpisać się na listę strzelców. 

Lewandowski przyzwyczaił kibiców do znacznie lepszych wyników. Trzeba jednak pamiętać, że w życiu każdego sportowca następuje zjawisko, które trzeba zaakceptować.

Dziesięciokrotny mistrz Niemiec w sierpniu przyszłego roku skończy 36 lat. Wielu zawodników w tym wieku już dawno rozstało się z futbolem na najwyższym poziomie. Polak znacznie opóźnił ten moment swoją wytrwałą i ciężką pracą.

O zjawisku przemijania sportowców więcej opowiedział Zbigniew Boniek w rozmowie na kanale Foot Truck.

- Proces starzenia pięknych kobiet, a sportowcy to są piękne kobiety, nigdy nie jest łatwy. Bo w naszej pamięci, w naszych sercach mamy zdjęcie tej kobiety, która była piękna i młoda, a potem następuje proces starzenia. Tak samo jest z piłkarzami. Nas nie interesuje, jak się starzeje piłkarz „no name”, tylko jak się starzeje Robert Lewandowski i kilku innych. Nie da się ukryć, że to kiedyś następuje - powiedział były pomocnik Juventusu i AS Romy.

Boniek zauważa również, że wpływ na postawę 35-latka w FC Barcelonie ma jego rola w zespole, zupełnie inna niż ta w Bayernie Monachium.

- Obecnie jest mu troszeczkę trudniej, wynika to z wielu powodów. Każdy zawodnik może mieć czasami obniżkę formy. Wiadomo, że jego status w Barcelonie jest nieco inny niż w Bayernie. Tam musi ciągle coś udowadniać. Poza tym w Bayernie wszystko było zrobione dla Roberta, pod niego. Robert był takim terminalem, który łączył wszystko. I wszyscy tam tak funkcjonowali wokół niego.

„Duma Katalonii” z Lewandowskim w składzie awansowała w miniony wtorek do fazy pucharowej Ligi Mistrzów, pokonując FC Porto.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Kibice powinni modlić się o jego zdrowie? „Dla mnie to najlepszy polski obrońca reprezentacyjny” Kibice powinni modlić się o jego zdrowie? „Dla mnie to najlepszy polski obrońca reprezentacyjny” Vinceny Kompany łączony z nowym klubem Vinceny Kompany łączony z nowym klubem Wieczysta Kraków zainteresowała się drugim byłym napastnikiem Legii Warszawa Wieczysta Kraków zainteresowała się drugim byłym napastnikiem Legii Warszawa 39-letni Thiago Silva z zaskakującym pomysłem. Ma ambitny cel 39-letni Thiago Silva z zaskakującym pomysłem. Ma ambitny cel Rúben Amorim zaskoczy wyborem nowego klubu?! Rúben Amorim zaskoczy wyborem nowego klubu?! Rafa Lopes może wrócić do Polski Rafa Lopes może wrócić do Polski Gwiazdor Realu Madryt podsumowany. „Haniebny charakter. Nie wie, jak przegrywać, ani jak wygrywać” Gwiazdor Realu Madryt podsumowany. „Haniebny charakter. Nie wie, jak przegrywać, ani jak wygrywać”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy