„Robert Lewandowski przesądził o zwolnieniu Fernando Santosa”. W Portugalii nie mają wątpliwości

„Robert Lewandowski przesądził o zwolnieniu Fernando Santosa”. W Portugalii nie mają wątpliwości fot. MaciejGillert / Shutterstock.com
Patryk Krenz
Patryk Krenz
Źródło: Sport.pl

Fernando Santos nie jest już selekcjonerem reprezentacji Polski. Eksperci z Portugalii w rozmowie z portalem Sport.pl podzielili się swoimi przemyśleniami na temat pracy 68-latka nad Wisłą.

Fernando Santos miał odbudować polską kadrę i wprowadzić ją na wyższe europejskie standardy. Mistrz Starego Kontynentu z 2016 roku zawiódł na całej linii. Rolę selekcjonera „Biało-Czerwonych” pełnił przez zaledwie sześć spotkań.

Trzy z nich wygrał (z Niemcami, Wyspami Owczymi i Albanią) i trzy przegrał (z Czechami, Mołdawią i Albanią). Takie wyniki spowodowały, że reprezentacja znajduje się teraz w skomplikowanej sytuacji. O bezpośredni awans na turniej w Niemczech będzie bardzo trudno.

Portugalczycy nie są przesadnie zaskoczeni klęską doświadczonego szkoleniowca. Część uważa jednak, że błąd popełnił Polski Związek Piłki Nożnej, który powinien zdawać sobie sprawę z defensywnego stylu gry zespołów Santosa.

- Widziałem dwa ostatnie mecze polskiej kadry i dla mnie jest jasne, że zawodnicy, media i kibice chcieli innego trenera. Fernando Santos zawsze był szkoleniowcem słynącym z obrony. Nawet gdy ma bardzo mocny zespół, z wieloma świetnymi zawodnikami, preferuje podejście defensywne. Mamy teraz w Portugalii kilku dobrych trenerów i nie rozumiem, dlaczego wybraliście takiego szkoleniowca. Santos to bardzo dobry człowiek, bardzo religijny, ale zawsze sprawia wrażenie zdenerwowanego w trakcie gry. Piłkarze widzieli strach w jego oczach, a muszą mieć na ławce kogoś, komu będą ufać - powiedział Luis Avelas z „Recordu” w rozmowie z portalem Sport.pl.

- W naszej kadrze nigdy nie wykorzystywał konferencji do wyjaśniania swoich decyzji, zawsze bagatelizował wszelkie pytania, dzięki którym dziennikarze próbowali zrozumieć jego plan. Zatem to dla nas żadna niespodzianka, co się działo w Polsce.

Sergio Pires z portalu Maisfutebol idzie o krok dalej, twierdząc, że rolę w zwolnieniu selekcjonera odegrał ponownie Robert Lewandowski.

- W Portugalii mówi się wręcz, że ostatnie wypowiedzi Roberta Lewandowskiego przesądziły o losie Santosa.

Kadencja Portugalczyka to już przeszłość. Już niebawem powinniśmy poznać nowego szkoleniowca, który postara się nakierować „Biało-Czerwonych” na dobre tory.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Tite o krok od powrotu na ławkę trenerską. Możliwa hitowa roszada Tite o krok od powrotu na ławkę trenerską. Możliwa hitowa roszada Real Madryt wytypował następcę Carlo Ancelottiego. Wymarzona przeprowadzka latem 2024 roku Real Madryt wytypował następcę Carlo Ancelottiego. Wymarzona przeprowadzka latem 2024 roku Dalszy ciąg rewolucji. Co oznacza uchwalenie regulaminu agentów piłkarskich PZPN? Dalszy ciąg rewolucji. Co oznacza uchwalenie regulaminu agentów piłkarskich PZPN? Konrad Michalak z ładną bramką przeciwko Al-Nassr [WIDEO] Konrad Michalak z ładną bramką przeciwko Al-Nassr [WIDEO] Obrzydliwy transparent kibiców Panathinaikosu [WIDEO]. Opóźnione derby Aten Obrzydliwy transparent kibiców Panathinaikosu [WIDEO]. Opóźnione derby Aten „On na sto procent jest obserwowany przez ludzi Michała Probierza”. Chodzi o jeszcze jednego gracza Legii Warszawa „On na sto procent jest obserwowany przez ludzi Michała Probierza”. Chodzi o jeszcze jednego gracza Legii Warszawa Lukas Podolski utrzymuje się w czołówce piłkarzy z najmocniejszym strzałem w EA Sports FC 24. Tak wygląda TOP 17! Lukas Podolski utrzymuje się w czołówce piłkarzy z najmocniejszym strzałem w EA Sports FC 24. Tak wygląda TOP 17!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy