Robert Lewandowski show! Tego w FC Barcelonie jeszcze nie zrobił [WIDEO]

Robert Lewandowski show! Tego w FC Barcelonie jeszcze nie zrobił [WIDEO] fot. Maciej Rogowski Photo / Shutterstock.com

Robert Lewandowski popisał się hat-trickiem, który zapewnił FC Barcelonie zwycięstwo w starciu z Valencią.

Polak wyszedł na to spotkanie od pierwszej minuty, co wcale nie było kwestią oczywistą, biorąc pod uwagę przesłanki, które pojawiały się w mediach przed pierwszym gwizdkiem arbitra. Hiszpańskie źródła sugerowały, że decyzją Xaviego nasz rodak rozpocznie na ławce rezerwowych.

„Duma Katalonii” otworzyła wynik spotkania w 22. minucie. Konkretnie uczynił to Fermín López. 20-latek skorzystał z dośrodkowania Raphinhi i umieścił piłkę w siatce.

Valencia doprowadziła jednak szybko do wyrównania za sprawą trafienia Hugo Duro, a w 38. minucie było już 1:2 po bramce autorstwa Pepelu.

Podopieczni Xaviego musieli więc wziąć się do odrabiania strat, przy czym pomogła czerwona kartka Giorgiego Mamardaszwiliego. Gruzin wyleciał z boiska za faul popełniony przed własnym polem karnym na Lamine'ie Yamalu.

Na ratunek FC Barcelonie przybył w końcu Robert Lewandowski. Najpierw Polak wyrównał stan rywalizacji, strzelając gola głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

W 82. minucie zawodów kapitan naszej reprezentacji skorzystał na błędzie podczas piąstkowania bramkarza rywali. Futbolówka ponownie spadła na jego głowę, a on znów znalazł drogę do bramki.

Lewandowski ukoronował swój występ w pojedynku z Valencią w trzeciej minucie doliczonego czasu gry, kiedy precyzyjnym uderzeniem z rzutu wolnego pokonał Jaume Domenecha.

Tym samym polski napastnik skompletował hat-tricka. Dokonał tego po raz pierwszy na boiskach hiszpańskiej LaLigi.

Obecnie ma na swoim koncie 16 ligowych trafień, które uzupełnia o osiem asyst.