Robert Lewandowski zdobywa gola na wagę trzech punktów. FC Barcelona lepsza od Osasuny [WIDEO] fot. Canal+ Sport
Paweł Hanejko

Robert Lewandowski strzelił gola, a jego FC Barcelona nie bez problemów uporała się z Osasuną. Mistrzowie Hiszpanii wygrali 2-1.

Niedziela była dniem, w którym rozgrywano spotkania w ramach czwartej kolejki LaLigi. Do interesującego starcia doszło Estadio El Sadar, gdzie miejscowa Osasuna mierzyła się z FC Barceloną.

Faworytem byli goście, którzy już na początku mogli objąć prowadzenie. Z bliska nie trafił jednak Robert Lewandowski.

W kolejnych minutach mistrzowie Hiszpanii napierali na rywala, a ich próby nagrodzono dopiero w 46. minucie. Wówczas gola po rzucie rożnym zdobył Jules Koundé. Francuz po wykorzystał znakomite dośrodkowanie İlkaya Gündoğana i głową skierował futbolówkę do siatki.

Kiedy wydawało się, że Barcelona pójdzie za ciosem, w 76. minucie znakomitym strzałem popisał się Ezequiel Ávila, wyrównując stan rywalizacji na 1-1.

To dało przyjezdnym impus i chwilę później w pole karne wpadł Robert Lewandowski. Polak był faulowany, a arbiter podyktował jednastkę.

Jakby tego było mało, ukarany czerwoną kartką został przy okazji Alejandro Catena.

Po tym wydarzeniu kapitan reprezentacji Polski podszedł do rzutu karnego i pewnie pokonał bramkarza, ustalając wynik meczu na 2-1.

Dla Lewandowskiego było to drugie trafienie w tym sezonie.

Barcelona wygrywa zatem z Osasuną i traci do Realu Madryt dwa punkty. Warte odnotowania są dwa fakty, a więc debiuty João Félixa oraz João Cancelo.

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Hakim Ziyech odchodzi definitywnie z Chelsea. Wykup „za darmo” Hakim Ziyech odchodzi definitywnie z Chelsea. Wykup „za darmo” To będzie pierwszy wygrany zatrudnienia Nielsa Frederiksena w Lechu Poznań? „Będzie walczył o pierwszy skład” To będzie pierwszy wygrany zatrudnienia Nielsa Frederiksena w Lechu Poznań? „Będzie walczył o pierwszy skład” Marco Reus negocjuje transfer. Ten kierunek go zainteresował Marco Reus negocjuje transfer. Ten kierunek go zainteresował Lech Poznań chciał doprowadzić do głośnego powrotu. „Był nieosiągalny” Lech Poznań chciał doprowadzić do głośnego powrotu. „Był nieosiągalny” Lech Poznań wybrał nowego trenera! Pierwszy taki przypadek w Ekstraklasie Lech Poznań wybrał nowego trenera! Pierwszy taki przypadek w Ekstraklasie Joshua Kimmich zdecydował?! Czeka na ofertę Joshua Kimmich zdecydował?! Czeka na ofertę Zdobył cztery mistrzostwa Anglii z Manchesterem United, zagra w Ekstraklasie?! „Może ten temat wróci” Zdobył cztery mistrzostwa Anglii z Manchesterem United, zagra w Ekstraklasie?! „Może ten temat wróci”