Roman Abramowicz prowadzi rozmowy w sprawie... zakupu nowego klubu?!

Roman Abramowicz prowadzi rozmowy w sprawie... zakupu nowego klubu?! fot. Iurii Osadchi / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Fanatik

Mehmet Sepil zrezygnował z funkcji prezesa Göztepe SK. Turek jest zainteresowany sprzedażą klubu, a pierwsze rozmowy już miały miejsce. Niespodziewanie podmiot może trafić w ręce Romana Abramowicza, właściciela Chelsea - podaje „Fanatik”.

Jeden z najbogatszych właścicieli piłkarskich na świecie wiódł spokojne życie do czasu ataku Rosji na Ukrainę. Wtedy świat zaczął wypominać mu dawne kontakty z Władimirem Putinem, pomysłodawcą napaści zbrojnej na sąsiada.

Wobec pakietu sankcji z całego świata na Rosję i jej najbogatszych przedstawicieli rozsianych po różnych zakątkach globu, do akcji włączyć postanowiła się również Wielka Brytania.

Aktywa Romana Abramowicza w tamtejszych bankach zostały zamrożone, a do tego nie może on robić interesów z osobami fizycznymi oraz firmami na terenie Anglii. Jednocześnie trwają prace nad sprzedażą Chelsea, na czym 55-latek nie zarobi ani grosza. W międzyczasie sankcjami obłożyła go Unia Europejska.

Mimo wszystko niewykluczone, że po przejęciu władzy na Stamford Bridge przez nowego właściciela Rosjanin skupi się na innym projekcie piłkarskim.

Jak podaje „Fanatik”, Abramowicz poprzez tureckiego biznesmena wyraził zainteresowanie nabyciem Göztepe SK, do sprzedaży którego dąży Mehmet Sepil.

Na najbliższe dni zaplanowano nawet spotkanie w tej sprawie, a udział w nim mają wziąć osoby z bliskiego otoczenia obu panów. Sepil posiada większościowe udziały w tureckiej ekipie i już zrezygnował z posady prezesa.

Göztepe SK to dziesiąta siła poprzedniego sezonu Süper Lig. Występują w nim Franco Di Santo czy Oussama Tannane, odpowiednio byli piłkarze Chelsea oraz AS Saint-Étienne. W bieżącej kampanii zespół zajmuje obecnie osiemnastą pozycję w tabeli ligowej.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Mason Mount finalizuje odejście z Chelsea. Dogadał się z nowym klubem! Mason Mount finalizuje odejście z Chelsea. Dogadał się z nowym klubem! Fabián Ruiz z zaskakującą przeprowadzką do Premier League?! Fabián Ruiz z zaskakującą przeprowadzką do Premier League?! OFICJALNIE: Youri Tielemans odchodzi z Leicester City OFICJALNIE: Youri Tielemans odchodzi z Leicester City Mateo Kovačić coraz bliżej hitowego transferu w ramach Premier League. Chelsea zgadza się na rozmowy! Mateo Kovačić coraz bliżej hitowego transferu w ramach Premier League. Chelsea zgadza się na rozmowy! Polski klub chciał ściągnąć wielkiego Rivaldo. „To był główny cel właściciela” Polski klub chciał ściągnąć wielkiego Rivaldo. „To był główny cel właściciela” Kamil Wiktorski: Rumunia nauczyła mnie bycia elastycznym Kamil Wiktorski: Rumunia nauczyła mnie bycia elastycznym Karim Benzema powiedział „tak”. Legenda Realu Madryt kroczek od transferu Karim Benzema powiedział „tak”. Legenda Realu Madryt kroczek od transferu

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy