Roman Kołtoń z awanturą w sprawie Legii Warszawa. „ROBIENIE Z LUDZI DURNIÓW!”

2023-11-14 20:46:34; Aktualizacja: 7 miesięcy temu
Roman Kołtoń z awanturą w sprawie Legii Warszawa. „ROBIENIE Z LUDZI DURNIÓW!” Fot. Adam Starszynski / PressFocus
Patryk Krenz
Patryk Krenz Źródło: Roman Kołtoń [Twitter]

Roman Kołtoń starł się na Twitterze z dziennikarzem portalu Sport.pl, Kubą Sewerynem. Zarzewiem konfliktu była... Legia Warszawa.

Legia Warszawa to jedyny klub, który reprezentuje Ekstraklasę w fazie grupowej Ligi Konferencji Europy. Pogoń Szczecin i Lech Poznań zawiodły, odpadając na etapie eliminacji.

Podopieczni Kosty Runjaicia na turnieju spody egidy UEFA radzą sobie naprawdę dobrze. W czterech spotkaniach wygrywali trzykrotnie - w tym raz z Aston Villą, - ulegając jedynie holenderskiemu AZ Alkmaar.

W dwóch ostatnich spotkaniach z rzędu wicemistrzowie Polski mierzyli się z HŠK Zrinjski Mostar. Na Łazienkowskiej pokonali Bośniaków 2:0.

Styl tego zwycięstwa nie zadowolił dziennikarza portalu Sport.pl, Kuby Seweryna.

„[...] To był mecz, który swoją jakością był niegodny fazy grupowej europejskich pucharów, bo podczas gdy można było się zastanawiać, jakim cudem taka drużyna jak Zrinjski Mostar potrafiła zajść tak daleko i jeszcze strzelić aż cztery bramki AZ Alkmaar, tak w przypadku Legii Warszawa dobry wynik przysłaniał jej słabą grę w ofensywie” - punktował Seweryn (cały tekst dostępny TUTAJ).

Taka surowa ocena meczu w wykonaniu Legii rozsierdziła Romana Kołtonia. 

„»Mecz niegodny pucharów« pisze Kuba Seweryn o walce Legii ze Zrinjskim, w którym wicemistrz Polski pewnie wygrywa 2:0 z mistrzem Bośni, kontroluje spotkanie przez cały czas, zdobywa punkty do rankingu UEFA, ma realną szansę na awans z silnej grupy. Tak patrzę i… nie wierzę. To znaczy, wierzę, bo widzę, ale nie wierzę w jakiekolwiek normalne intencje - POZA CHĘCIĄ ZROBIENIA Z LUDZI DURNIÓW! Z kibiców Legii Warszawa, ale i całej piłkarskiej Polski, która kibicuje polskim zespołom w Europie. Czy my kiedyś zatrzymamy się w narzekaniu, w pogoni za tanim poklaskiem, za lajkiem na siłę, za klikalnością dla biznesu medialnego?!” - napisał założyciel kanału Prawda Futbolu.

Reakcja Kołtonia spotkała się z pozytywnym odzewem, co widać po reakcjach w komentarzach.

Niezależnie od stylu gry, Legia Warszawa przewodzi na ten moment w grupie E, co pozwala jej realnie myśleć o awansie do fazy pucharowej. Nic nie jest jednak przesądzone - do rozegrania mecze z Aston Villą na wyjeździe i z AZ Alkmaar na własnym obiekcie.