Rubén Olivera zakończył karierę przez problemy z sercem [OFICJALNIE]

Rubén Olivera zakończył karierę przez problemy z sercem [OFICJALNIE]
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Football Italia

Rubén Olivera poinformował o zakończeniu kariery. Powodem tej decyzji są problemy z sercem.

Rubén Olivera to wychowanek urugwajskiego Danubio, skąd w 2002 roku przeniósł się do Juventusu. To właśnie na Półwyspie Apenińskim spędził lwią cześć swojej kariery.

Poza grą w Turynie miał też okazję reprezentować barwy takich ekip jak między innymi Genoa, Lecce, Fiorentina oraz Brescia. Ponadto w międzyczasie był też związany z Atlético Madryt.

W ostatnim czasie błąkał się raczej po niższych ligach we Włoszech. Od lipca 2020 roku przywdziewał trykot tamtejszego czwartoligowca, a więc Racingu Aprilla.

Na poziomie Serie D rozegrał w trwającym sezonie 21 spotkań. W tym czasie strzelił sześć bramek i zanotował dwie asysty. To jak na środkowego pomocnika godziwe statystyki, dlatego mogło wydawać się, że będzie grał dalej.

Na przeszkodzie stanęły mu jednak problemy zdrowotne i to właśnie okazało się kluczem do zakończenia przez niego przygody z futbolem.

- Nie będę już grał w piłkę i nie jest to wyłącznie moja decyzja. Jakieś trzy tygodnie temu zdiagnozowano u mnie problemy z sercem - powiedział.

- Kocham piłkę nożną i nie chcę się z nią rozstawać ani tym bardziej kończyć w ten sposób. Zdecydowałem więc, że poświęcę się pracy trenera - zakończył.

Rubén Olivera w trakcie swojej bogatej kariery zdołał sięgnąć po mistrzostwo Włoch oraz tytuł mistrza Urugwaju.

Urodzony w Montevideo to także 18-krotny reprezentant swojego kraju.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Dani Ceballos: Jeśli tak nie będzie, to „bardzo dziękuję” i pójdę dalej swoją drogą Dani Ceballos: Jeśli tak nie będzie, to „bardzo dziękuję” i pójdę dalej swoją drogą Cristiano Ronaldo: Za cztery lub pięć lat saudyjska liga będzie czwartą lub piątą na świecie Cristiano Ronaldo: Za cztery lub pięć lat saudyjska liga będzie czwartą lub piątą na świecie Gianluigi Buffon: Odejście z PSG to najgorsza decyzja w moim życiu Gianluigi Buffon: Odejście z PSG to najgorsza decyzja w moim życiu Grzegorz Sandomierski w trybie awaryjnym może znowu zawitać do Ekstraklasy. Rozpoczął treningi z zespołem Grzegorz Sandomierski w trybie awaryjnym może znowu zawitać do Ekstraklasy. Rozpoczął treningi z zespołem Ekstraklasa: Telewizja Polska wybrała mecz, który pokaże w 29. kolejce. Rozpiska transmisji Ekstraklasa: Telewizja Polska wybrała mecz, który pokaże w 29. kolejce. Rozpiska transmisji Dele Alli zniknął Dele Alli zniknął Górnik Zabrze: Jan Urban skompletował sztab szkoleniowy [OFICJALNIE] Górnik Zabrze: Jan Urban skompletował sztab szkoleniowy [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy