Rugani w Premier League?!

Rugani w Premier League?! fot. Daniele Rugani I Instagram
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Nicolò Schira

Juventus rozważa sprzedaż Daniele Ruganiego w bieżącym oknie transferowym. Włoch może zakotwiczyć w Premier League.

25-latek już przed rozpoczęciem sezonu był typowany do odejścia z Allianz Stadium. Wówczas środkowego defensora łączono z takimi klubami jak FC Barcelona, AS Roma czy Arsenal, lecz koniec końców pozostał on w Turynie, gdzie uprzednio przedłużono z nim kontrakt do 30 czerwca 2024 roku.

Do tej pory siedmiokrotny reprezentant Włoch brał jednak udział w zaledwie trzech spotkaniach, na co duży wpływ ma zwyżka formy, którą notuje Merih Demiral. W efekcie „Stara Dama” woli postawić na młodszego o kilka lat Turka aniżeli piłkarza, który po raz pierwszy trafił do jej akademii w sierpniu 2012 roku.

To z kolei może poskutkować rychłym odejściem Daniele Ruganiego, który w tej chwili znajduje się na celowniku głównie klubów Premier League. W tym gronie są m.in. Wolverhampton Wanderers, Arsenal czy Leicester City, które co prawda wolałoby pozyskać Demirala, ale w obliczu odmowy ze strony Juventusu, niewykluczone, że ostatecznie „Lisy” zdecydują się na nieco bardziej doświadczonego Włocha.

Mając to na uwadze, jak donosi Nicolò Schira, wicelider tabeli Serie A postanowił wycenić swojego zawodnika. W tej chwili ma on oczekiwać za Ruganiego 25-30 milionów euro, przy czym Włochom zależy tylko i wyłącznie na transferze definitywnym. Tym samym jeszcze podczas bieżącego okna transferowego 25-latek może opuścić szeregi „Bianconerich”, których koszulkę jak dotąd przywdziewał 90 razy.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] 74-latek z debiutanckim golem w czwartej lidze. „Zastanawiałem się nad grą w niższych ligach, ale szkoda zdrowia” 74-latek z debiutanckim golem w czwartej lidze. „Zastanawiałem się nad grą w niższych ligach, ale szkoda zdrowia” OFICJALNIE: Álvaro Morata na dłużej w Juventusie OFICJALNIE: Álvaro Morata na dłużej w Juventusie EURO 2020: Cristiano Ronaldo najlepszym strzelcem w historii Mistrzostw Europy EURO 2020: Cristiano Ronaldo najlepszym strzelcem w historii Mistrzostw Europy Atlético Madryt: Hitowy transfer na ostatniej prostej. Jest porozumienie! Atlético Madryt: Hitowy transfer na ostatniej prostej. Jest porozumienie! Agent: Hakimi w tym oknie odejdzie z Interu Mediolan Agent: Hakimi w tym oknie odejdzie z Interu Mediolan EURO 2020: Grzegorz Krychowiak skomentował porażkę ze Słowacją EURO 2020: Grzegorz Krychowiak skomentował porażkę ze Słowacją Okazja na OKAZJĘ! 5 złotych za każdy taki tekst legendarnego Dariusza Szpakowskiego Okazja na OKAZJĘ! 5 złotych za każdy taki tekst legendarnego Dariusza Szpakowskiego

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy