Salzburg zaszalał. OFICJALNIE: Rekordowy transfer Okafora

Salzburg zaszalał. OFICJALNIE: Rekordowy transfer Okafora
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Salzburg

Noah Okafor zasilił barwy Salzburga.

Mistrz Austrii już od ponad miesiąca poszukiwał następcy sprzedanego do Liverpoolu Takumiego Minamino i choć kandydat został wytypowany nieco wcześniej, dopiero dzisiaj jego angaż został potwierdzony. 19-letni lewoskrzydłowy podpisał kontrakt do 31 maja 2025 roku i tym samym po ponad dziesięciu latach gry w FC Basel, opuścił on jego szeregi.

Jednokrotny reprezentant Szwajcarii, podobnie jak Japończyk, może pokryć również prawe skrzydło i zająć miejsce w środku formacji ofensywnej. Mając to na uwadze, a także skalę talentu piłkarza o nigeryjskich korzeniach, wydaje się, że Salzburgowi udało się sprowadzić idealną osobą do zajęcia miejsca po graczu z Azji.

O tym, że nie było to jednak łatwe zadanie, niech świadczy rekordowa jak na realia panujące w austriackiej ekstraklasie kwota transferu. Za Noaha Okafora zapłacono 11,2 miliona euro i w ten sposób Szwajcar wyprzedził Maximiliana Wöbera, sprowadzonego do… Salzburga z Sevilli za 10,5 miliona euro.

Atakujący w nowym zespole będzie występował w koszulce z numerem 77, a „RotBlau” opuszcza z dorobkiem siedmiu goli i pięciu asyst w 54 spotkaniach pierwszej drużyny.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Maradona show. Tych goli kibice nigdy nie zapomną [WIDEO] Maradona show. Tych goli kibice nigdy nie zapomną [WIDEO] Tytoń wróci do Ekstraklasy?! Tytoń wróci do Ekstraklasy?! Wielki powrót Ibrahimovicia do reprezentacji Szwecji?! Wielki powrót Ibrahimovicia do reprezentacji Szwecji?! Młodzieżowy mistrz świata w Ekstraklasie. OFICJALNIE: Pierwszy zimowy transfer Lechii Gdańsk Młodzieżowy mistrz świata w Ekstraklasie. OFICJALNIE: Pierwszy zimowy transfer Lechii Gdańsk FIFA Puskás Award 2020, czyli nagroda za najładniejszą bramkę roku: 11 nominowanych FIFA Puskás Award 2020, czyli nagroda za najładniejszą bramkę roku: 11 nominowanych FIFA The Best 2020: Nominacje wśród trenerów. Jest duża niespodzianka FIFA The Best 2020: Nominacje wśród trenerów. Jest duża niespodzianka FIFA The Best 2020: Nominacje dla najlepszych piłkarzy i piłkarek. Wręczenie nagród już 17 grudnia! FIFA The Best 2020: Nominacje dla najlepszych piłkarzy i piłkarek. Wręczenie nagród już 17 grudnia!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy