Salzburg zaszalał. OFICJALNIE: Rekordowy transfer Okafora

Salzburg zaszalał. OFICJALNIE: Rekordowy transfer Okafora
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Salzburg

Noah Okafor zasilił barwy Salzburga.

Mistrz Austrii już od ponad miesiąca poszukiwał następcy sprzedanego do Liverpoolu Takumiego Minamino i choć kandydat został wytypowany nieco wcześniej, dopiero dzisiaj jego angaż został potwierdzony. 19-letni lewoskrzydłowy podpisał kontrakt do 31 maja 2025 roku i tym samym po ponad dziesięciu latach gry w FC Basel, opuścił on jego szeregi.

Jednokrotny reprezentant Szwajcarii, podobnie jak Japończyk, może pokryć również prawe skrzydło i zająć miejsce w środku formacji ofensywnej. Mając to na uwadze, a także skalę talentu piłkarza o nigeryjskich korzeniach, wydaje się, że Salzburgowi udało się sprowadzić idealną osobą do zajęcia miejsca po graczu z Azji.

O tym, że nie było to jednak łatwe zadanie, niech świadczy rekordowa jak na realia panujące w austriackiej ekstraklasie kwota transferu. Za Noaha Okafora zapłacono 11,2 miliona euro i w ten sposób Szwajcar wyprzedził Maximiliana Wöbera, sprowadzonego do… Salzburga z Sevilli za 10,5 miliona euro.

Atakujący w nowym zespole będzie występował w koszulce z numerem 77, a „RotBlau” opuszcza z dorobkiem siedmiu goli i pięciu asyst w 54 spotkaniach pierwszej drużyny.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Jamajka celuje w awans na Mistrzostwa Świata. „Reggae Boyz” wzmocni kilku piłkarzy z Anglii Jamajka celuje w awans na Mistrzostwa Świata. „Reggae Boyz” wzmocni kilku piłkarzy z Anglii Manchester United bez De Gei w pięciu najbliższych meczach. Znany powód Manchester United bez De Gei w pięciu najbliższych meczach. Znany powód Liga Mistrzów i Liga Europy od sezonu 2021/2022 nie będą pokazywane w tej samej stacji Liga Mistrzów i Liga Europy od sezonu 2021/2022 nie będą pokazywane w tej samej stacji Korona Kielce reaguje na doniesienia dotyczące zagrożonej posady Macieja Bartoszka Korona Kielce reaguje na doniesienia dotyczące zagrożonej posady Macieja Bartoszka FC Barcelona wydała komunikat w sprawie Piqué. Hiszpan wypada z gry [OFICJALNIE] FC Barcelona wydała komunikat w sprawie Piqué. Hiszpan wypada z gry [OFICJALNIE] Carlos Sánchez nie kończy kariery. OFICJALNIE: 35-latek w Watfordzie Carlos Sánchez nie kończy kariery. OFICJALNIE: 35-latek w Watfordzie Liga Mistrzów: Mecz Liverpool FC - RB Lipsk na neutralnym gruncie [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Mecz Liverpool FC - RB Lipsk na neutralnym gruncie [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy