Samuel Iling Junior przeszedł do historii. Trzeci taki piłkarz Juventusu

Samuel Iling Junior przeszedł do historii. Trzeci taki piłkarz Juventusu fot. donfiore / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: OptaPaolo [Twitter]

Samuel Iling Junior wybiegł w podstawowym składzie na mecz Juventusu z Atalantą i otworzył wynik spotkania. Dzięki bramce zapisał się w annałach futbolu.

Kiedy we wrześniu 2020 roku „Stara Dama” wyrwała Anglika z akademii Chelsea, już wtedy była świadoma tego, że zawodnik może zrobić wielką karierę.

Około dwa i pół roku później przyszła szansa, którą 19-latek jak najbardziej wykorzystał.

Massimiliano Allegri dał skrzydłowemu szansę od pierwszych minut, co dotąd się nie zdarzyło.

W 56. minucie starcia z Atalantą piłka trafiła w pole karne, gdzie był ustawiony Arkadiusz Milik. Polak ofiarnie powalczył o futbolówkę i ta trafiła do młodszego kolegi, który bez większego trudu pokonał Marco Sportiello.

Radość Samuela Ilinga Juniora była ogromna, ale nie ma się mu co dziwić. Strzelił pierwszego gola dla drużyny z Allianz Stadium.

Przed nim tylko dwóch innych Anglików wpisało się na listę strzelców dla Juventusu w Serie A. To William John Jordan (sezon 1948/1949) i David Platt (sezon 1992/1993).

Do tej pory reprezentant Anglii U-20 rozegrał w barwach turyńskiej ekipy 13 spotkań, zdobył bramkę i zanotował dwie asysty.

Piłkarze Allegriego dzięki wygranej w stosunku 2:0 wskoczyli na drugą pozycję w tabeli włoskiej ekstraklasy.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Jagiellonia miała nosa. „To jeden z najlepszych transferów okienka” [WIDEO] Jagiellonia miała nosa. „To jeden z najlepszych transferów okienka” [WIDEO] Marcin Bułka W SZTOSIE. Dwa obronione karne w meczu Ligue 1 [WIDEO] Marcin Bułka W SZTOSIE. Dwa obronione karne w meczu Ligue 1 [WIDEO] Sławomir Peszko wygrywa w trenerskim debiucie. Wieczysta Kraków na szczycie tabeli Sławomir Peszko wygrywa w trenerskim debiucie. Wieczysta Kraków na szczycie tabeli Piłkarze wściekli na klub o złe traktowanie Davida de Gei Piłkarze wściekli na klub o złe traktowanie Davida de Gei Vitor Roque zdruzgotany. Przyszły napastnik FC Barcelony z bardzo poważną kontuzją Vitor Roque zdruzgotany. Przyszły napastnik FC Barcelony z bardzo poważną kontuzją Warta Poznań pozyskała doświadczonego Ekstraklasowicza [OFICJALNIE]. „Kilka miesięcy temu sprowadzenie takiego zawodnika pozostałoby w sferze życzeń” Warta Poznań pozyskała doświadczonego Ekstraklasowicza [OFICJALNIE]. „Kilka miesięcy temu sprowadzenie takiego zawodnika pozostałoby w sferze życzeń” FC Barcelona: Xavi podpisał [OFICJALNIE] FC Barcelona: Xavi podpisał [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy