San Marino śrubuje rekord kolejnych meczów ze strzelonym golem. Na zwycięstwo czeka od 137 spotkań fot. Shutterstock
Piotr Trochimowicz
Źródło: Federazione Sammarinese Giuoco Calcio | Daily Mail

Reprezentacja San Marino przegrała 1:3 w towarzyskim meczu z drużyną Saint Kitts i Nevis ze strefy CONCACAF.

Ekipa z Półwyspu Apenińskiego w 21. minucie wyszła na prowadzenie po rzucie karnym wykorzystanym przez Filippo Berardiego. Jednak rywale jeszcze w pierwszej połowie odpowiedzieli trafieniami Tyquana Terrella i Andre Burleya. Po przerwie wynik na 3:1 podwyższył zaś Harry Panayiotou.

Piłkarze San Marino przedłużyli tym samym serię meczów bez wygranej do 137. Jedyny raz w swojej historii schodzili z boiska jako zwycięzcy w towarzyskim starciu z Liechtensteinem w 2004 roku. Do tej pory udało im się wyjść na prowadzenie jeszcze tylko w rywalizacji z Maltą w 2012 roku, która ostatecznie zakończyła się porażką 2:3.

W czterech ostatnich spotkaniach San Marino za każdym razem trafiało jednak do siatki rywali. Oprócz Saint Kitts i Nevis czystego konta przeciwko temu zespołowi nie zachowały również Dania, Kazachstan i Finlandia podczas eliminacji do EURO 2024.

Kolejne miejsce pod względem długości trwającej serii oficjalnych meczów bez zwycięstwa spośród narodowych reprezentacji zajmują obecnie Liechtenstein i Anguilla, które nie potrafią wygrać od 35 spotkań.

Najbliższą okazję do przełamania San Marino będzie miało w niedzielę 24 marca podczas rewanżu z Saint Kitts i Nevis.

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Kibice Wisły Kraków harcują przed finałem Pucharu Polski. „Mały remont w Stolicy” [FOTO] Kibice Wisły Kraków harcują przed finałem Pucharu Polski. „Mały remont w Stolicy” [FOTO] Carlitos „pracuje” na hitowy powrót. Wspiera swój przyszły zespół?! Carlitos „pracuje” na hitowy powrót. Wspiera swój przyszły zespół?! Jarosław Królewski z ważną deklaracją przed finałem Pucharu Polski. „Warto, żeby to wybrzmiało” Jarosław Królewski z ważną deklaracją przed finałem Pucharu Polski. „Warto, żeby to wybrzmiało” Erik Expósito w topowej lidze?! „Pytają o niego” Erik Expósito w topowej lidze?! „Pytają o niego” Sceny przed finałem Pucharu Polski! Kibice nie chcą wejść na stadion Sceny przed finałem Pucharu Polski! Kibice nie chcą wejść na stadion OFICJALNIE: Ralf Rangnick odrzucił Bayern Monachium. Dołujący hat-trick OFICJALNIE: Ralf Rangnick odrzucił Bayern Monachium. Dołujący hat-trick Manchester United już zdecydował w sprawie Erika ten Haga?! Manchester United już zdecydował w sprawie Erika ten Haga?!