Sędzia finału Copa América pomylony z... handlarzem narkotyków!

Sędzia finału Copa América pomylony z... handlarzem narkotyków!
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: UOL esporte

Héber Roberto Lopes, który sędziował finał Copa América, został pomylony przez peruwiańskie media z handlarzem narkotyków.

43-letni arbiter nie mógł zaliczyć finałowego spotkania turnieju rozgrywanego w USA do udanych. Szczególnie w pierwszej połowie popełnił wiele błędów, w nieodpowiednich momentach karał zawodników kartkami i doprowadził do niemałego chaosu wśród Argentyńczyków i Chilijczyków, co miało wpływ na resztę spotkania. Zawodnicy widząc kiepską dyspozycję Roberto Lopesa chcieli to wykorzystać i próbowali wpływać na jego decyzje.

Brazylijczykowi udało się doprowadzić mecz do końca, jednak niesmak pozostał. Co oczywiste, po takim spotkaniu mógł on chcieć odreagować emocje w dobrym towarzystwie i peruwiański portal "Libero" był przekonany, że przyłapał arbitra, kiedy ten był "pocieszany" przez dwie kobiety.

Problem w tym, że osoba na zamieszczonym zdjęciu to... paragwajski handlarz narkotyków, Jorge Rafaat Toumani. Część peruwiańskich mediów podchwyciła jednak temat i podawała informacje, że sędzia został uwieczniony na fotografii tuż po meczu Argentyny z Chile.

Jakby tego było mało, gafę Peruwiańczyków chciał opisać hiszpański "AS". Dziennik popełnił jednak kolejny błąd i zamieszał nieszczęsnego sędziego w skandal z ustawianiem meczów ligi brazylijskiej w 2005 roku, z którym 43-latek nie miał nic wspólnego.

Héber Roberto Lopes na co dzień sędziuje spotkania ligi brazylijskiej. Znany jest ze swojego ekspresywnego stylu, którym próbuje załagodzić południowoamerykańskie temperamenty, oraz częstego dawania kartek. Sędzią FIFA jest od 2002 roku.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] FC Barcelona gra z Rayo Vallecano: Znamy składy [OFICJALNIE] FC Barcelona gra z Rayo Vallecano: Znamy składy [OFICJALNIE] Keylor Navas powiedział „tak” nowemu klubowi Keylor Navas powiedział „tak” nowemu klubowi OFICJALNIE: Pierwszy letni transfer Leicester City OFICJALNIE: Pierwszy letni transfer Leicester City PSG szykuje długoterminowy kontrakt dla gwiazdy. Miałaby stworzyć duet z Kylianem Mbappé PSG szykuje długoterminowy kontrakt dla gwiazdy. Miałaby stworzyć duet z Kylianem Mbappé Kylian Mbappé wskazał swoją finałową trójkę Złotej Piłki 2022 Kylian Mbappé wskazał swoją finałową trójkę Złotej Piłki 2022 Paweł Dawidowicz z dwoma transferowymi opcjami z Premier League Paweł Dawidowicz z dwoma transferowymi opcjami z Premier League OFICJALNIE: Willian kończy swój traumatyczny pobyt w Brazylii. „Groźby wobec mojej rodziny nigdy nie ustały” OFICJALNIE: Willian kończy swój traumatyczny pobyt w Brazylii. „Groźby wobec mojej rodziny nigdy nie ustały”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy