Sensacja w pierwszej rundzie kwalifikacji Ligi Mistrzów. Kopciuszek gra dalej

Sensacja w pierwszej rundzie kwalifikacji Ligi Mistrzów. Kopciuszek gra dalej fot. Alizada Studios / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Transfery.info

Ferencvárosi, czyli uczestnik fazy grupowej Ligi Mistrzów w sezonie 2020/2021, nie powtórzy sukcesu. Węgrzy swoje zmagania w eliminacjach zakończyli na pierwszej rundzie, a ich niespodziewanym katem jest KÍ Klaksvík.

Mecze europejskich pucharów od lat przynoszą sensacyjne wyniki. Nie inaczej jest w eliminacjach.

Startujące z pozycji klubu rozstawionego Ferencvárosi mocno zaskoczyło swoich kibiców i obserwatorów Ligi Mistrzów.

Po 0:0 na Wyspach Owczych, w rewanżu to KÍ Klaksvík, a nie Węgrzy sięgnęli po zwycięstwo. Mało tego, Farerzy strzelili trzy gole, samemu nie tracąc ani jednego.

Katami ekipy o dużych ambicjach okazali się Árni Frederiksberg, autor dwóch bramek, w tym jednej z rzutu karnego, którego na trafienie zamienił już w ósmej minucie, a także Luc Kassi.

Wszystkie gole zostały strzelone w pierwszej połowie zawodów, co oznacza, że podopieczni Stanisława Czerczesowa na odrobienie strat mieli mnóstwo czasu.

Wobec odpadnięcia z eliminacji do prestiżowego turnieju już w pierwszej rundzie eliminacji można z góry założyć, że na Rosjanina związanego przed laty z Legią Warszawa spadnie ogromna krytyka.

Ferencvárosi w poprzednim sezonie wygrało swoją grupę w Lidze Europy, a swoje zmagania zakończyło na 1/8 finału. Po raz ostatni do fazy grupowej Ligi Mistrzów klub dostał się w 2020 roku.

KÍ Klaksvík jest mistrzem Wysp Owczych i absolutnym kopciuszkiem, jeśli chodzi o najbardziej prestiżowe rozgrywki europejskie.

W drugiej rundzie Farerzy zmierzą się ze szwedzkim BK Häcken. Pierwszy mecz zagrają 26 lipca u siebie.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Szokujące wyznanie gwiazdy klubu z Serie A. „Nie chcę otrzymać nawet jednego euro. Nadszedł czas, abym opuścił klub” Szokujące wyznanie gwiazdy klubu z Serie A. „Nie chcę otrzymać nawet jednego euro. Nadszedł czas, abym opuścił klub” Trzy miliony złotych dla Kosty Runjaicia?! Legia Warszawa odpowiada Trzy miliony złotych dla Kosty Runjaicia?! Legia Warszawa odpowiada To będzie nowy klub Kosty Runjaicia?! Jest mocnym kandydatem To będzie nowy klub Kosty Runjaicia?! Jest mocnym kandydatem Nowy zawodnik Wisły Kraków miażdżony krytyką. „Żart, że on w ogóle pojawia się na boisku” Nowy zawodnik Wisły Kraków miażdżony krytyką. „Żart, że on w ogóle pojawia się na boisku” John van den Brom gotowy na arcytrudną misję. Potwierdził rozmowy z klubem John van den Brom gotowy na arcytrudną misję. Potwierdził rozmowy z klubem Złe wieści w sprawie gwiazdy Rakowa Częstochowa. Nie zagra w hicie kolejki Złe wieści w sprawie gwiazdy Rakowa Częstochowa. Nie zagra w hicie kolejki Cezary Kowalski odchodzi z Polsatu. Nowa posada zaskakuje Cezary Kowalski odchodzi z Polsatu. Nowa posada zaskakuje

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy