Sergiño Dest z wyraźnymi preferencjami. Wybrał swój nowy klub

Sergiño Dest z wyraźnymi preferencjami. Wybrał swój nowy klub fot. Sergino Dest I Instagram
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Sky

Sergiño Dest jest zdecydowany na opuszczenie szeregów Ajaksu Amsterdam i chce sfinalizować swoją przeprowadzkę do Bayernu Monachium - uważa Max Bielefeld z niemieckiego Sky.

Reprezentant Stanów Zjednoczonych jest już od pewnego czasu przymierzany do przedwczesnego zakończenia współpracy z holenderskim zespołem i znajduje się na liście życzeń takich klubów jak Paris Saint-Germain, FC Barcelona czy Bayern Monachium.

Spośród wymienionych zespołów największe szanse na sprowadzenie 19-letniego zawodnika daje się „Bawarczykom”, dla których Amerykanin jest priorytetowym celem w kontekście wzmocnienia pozycji prawego obrońcy.

Max Bielefeld z niemieckiego Sky uważa także, że na korzyść ekipy z Allianz Areny przemawia także fakt, że sam Sergiño Dest nie skłania się specjalnie do przeprowadzki do Francji lub Hiszpanii i preferuje dołączenie do drużyny prowadzonej przez Hansiego Flicka.

- Gracz już wyraźnie zasygnalizował, że chce odejść. Ajax to zaakceptował. Teraz chodzi o cenę. Holendrzy żądają od 20 do 30 milionów euro - powiedział wspomniany ekspert.

„Sport Bild” poinformował ostatnio, że Bayern Monachium nie jest skory do spełnienia oczekiwań zespołu z Amsterdamu i jest gotów wypożyczyć obrońcę teraz z opcją wykupu.

Ta propozycja „Bawarczyków” miała nie spotkać się z aprobatą obecnego pracodawcy Amerykanina i jego samego, ale zdaje się, że Max Bielefeld zaprzecza pojawieniu się sprzeciwu ze strony piłkarza.

19-latek wystąpił w 35 spotkaniach Ajaksu w tym sezonie i strzelił w nich dwa gole oraz zanotował sześć asyst. Poza nim w kręgu zainteresowań mistrzów Niemiec znajdują się także Nélson Semedo z Barcelony i Dodô z Szachtara Donieck.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Jon Flanagan w poniedziałek ma zjawić się w Polsce. Transfer do Ekstraklasy już bardzo blisko Jon Flanagan w poniedziałek ma zjawić się w Polsce. Transfer do Ekstraklasy już bardzo blisko Huntelaar postanowił. Holender rusza na ratunek Schalke 04 Huntelaar postanowił. Holender rusza na ratunek Schalke 04 Milik: Najpierw nowa umowa, potem transfer. Napoli potwierdza negocjacje Milik: Najpierw nowa umowa, potem transfer. Napoli potwierdza negocjacje Kądzior blisko zmiany klubu. Znamy kierunek ewentualnego transferu Kądzior blisko zmiany klubu. Znamy kierunek ewentualnego transferu Legia Warszawa: Karbownik dołącza do Modera. Brighton skrócił wypożyczenie [OFICJALNIE] Legia Warszawa: Karbownik dołącza do Modera. Brighton skrócił wypożyczenie [OFICJALNIE] Manchester City: Guardiola z olbrzymim zastrzykiem gotówki. Otrzyma 200 milionów funtów na letnie transfery Manchester City: Guardiola z olbrzymim zastrzykiem gotówki. Otrzyma 200 milionów funtów na letnie transfery Walukiewicz szykuje się do letniego transferu?! Może opuścić Serie A Walukiewicz szykuje się do letniego transferu?! Może opuścić Serie A

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy