Sheffield United zmieni właściciela po awansie do Premier League? „Mam zamiar sprzedać klub”

Sheffield United zmieni właściciela po awansie do Premier League? „Mam zamiar sprzedać klub”
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: talkSPORT

Książę Abdullah bin Musaid Al Saud wyraził gotowość do sprzedaży Sheffield United tuż po wywalczeniu przez zespół awansu do Premier League.

Zespół „Szabli” prezentował się bardzo solidnie w Championship i na dwie kolejki przed zakończeniem sezonu wie już, że w następnych rozgrywkach przyjdzie mu rywalizować o mistrzostwo Anglii.

Odniesienie tego sukcesu odbyło się w cieniu ciążącym na klubie zakazie transferowym, który dopiero przed paroma tygodniami został z niego zdjęty.

Dzięki temu będzie on mógł dokonać istotnych wzmocnień na drodze do podjęcia próby wywalczenia utrzymania w Premier League.

Te mogą zostać zrealizowane już pod wodzą nowego właściciela, ponieważ ten obecny wyraził gotowość do pozbycia się większościowego pakietu akcji w Sheffield United.

- Mam zamiar sprzedać klub. Nic nie jest jednak jeszcze przesądzone. Nie zamierzam oddawać go byle komu. Zależy mi na tym, by ktoś odpowiedni został jego następnym właścicielem - powiedział książę Abdullah bin Musaid Al Saud w rozmowie z talkSPORT.

- Jeśli podejmiemy decyzję o sprzedaży, to chcę, aby była nastąpiła ona przed rozpoczęciem przygotowań do następnego sezonu. Ewentualna zmiana nie może wpłynąć na drużynę. Trzeba to zrobić teraz. Jeśli zostaniemy w klubie, to spróbujemy sobie poradzić, jak najlepiej potrafimy - dodał.

Saudyjczyk został jednym z głównych udziałowców w ekipie z Bramall Lane we wrześniu 2019 roku.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Dalszy ciąg rewolucji. Co oznacza uchwalenie regulaminu agentów piłkarskich PZPN? Dalszy ciąg rewolucji. Co oznacza uchwalenie regulaminu agentów piłkarskich PZPN? Konrad Michalak z ładną bramką przeciwko Al-Nassr [WIDEO] Konrad Michalak z ładną bramką przeciwko Al-Nassr [WIDEO] Obrzydliwy transparent kibiców Panathinaikosu [WIDEO]. Opóźnione derby Aten Obrzydliwy transparent kibiców Panathinaikosu [WIDEO]. Opóźnione derby Aten „On na sto procent jest obserwowany przez ludzi Michała Probierza”. Chodzi o jeszcze jednego gracza Legii Warszawa „On na sto procent jest obserwowany przez ludzi Michała Probierza”. Chodzi o jeszcze jednego gracza Legii Warszawa Lukas Podolski utrzymuje się w czołówce piłkarzy z najmocniejszym strzałem w EA Sports FC 24. Tak wygląda TOP 17! Lukas Podolski utrzymuje się w czołówce piłkarzy z najmocniejszym strzałem w EA Sports FC 24. Tak wygląda TOP 17! Manchester City chce zrobić z niego mężczyznę. Transfer ma być przesądzony Manchester City chce zrobić z niego mężczyznę. Transfer ma być przesądzony Sieć pizzerii śmieje się z Chelsea Sieć pizzerii śmieje się z Chelsea

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy