Sinusoida pomocnika Juventusu. Od wystawienia na sprzedaż do rozmów o nowej umowie

Sinusoida pomocnika Juventusu. Od wystawienia na sprzedaż do rozmów o nowej umowie
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Relevo.com

Juventus prowadzi negocjacje z Westonem McKennie'em w sprawie zawarcia podpisania nowego kontraktu - poinformował Matteo Moretto z Relevo.com.

Reprezentant Stanów Zjednoczonych przybył na Allianz Stadium we wrześniu 2020 roku w ramach wypożyczenia z Schalke 04, które zamieniło się później w jego definitywny wykup po udanym debiutanckim sezonie na poziomie Serie A.

W późniejszym okresie środkowy pomocnik prezentował się jednak poniżej oczekiwań. Dlatego próbowano się go kilkukrotnie pozbyć, ale bez spodziewanego rezultatu, ponieważ Juventusowi udało się go tylko wypożyczyć w połowie rozgrywek 2022/2023 do Leeds United.

Tam także niczym szczególnym nie zachwycił i po spadku zespołu wrócił do Turynu, gdzie w obliczu trudnej sytuacji panującej w klubie otrzymał ostatnią szansę na odbudowanie swojej pozycji.

Westone McKennie zdołał ją wykorzystać i należy obecnie do grona podstawowych graczy w układance trenera Massimiliano Allegriego.

Dlatego też władze „Starej Damy” nawiązały rozmowy z jego przedstawicielami w sprawie przedłużenia kontraktu wygasającego latem 2025 roku.

Matteo Moretto z Relevo.com przekonuje, że nie należą one do łatwych, ponieważ strony są na razie dalekiej od wypracowania porozumienia. Jeżeli w przeciągu kilku najbliższych tygodni nie nastąpi na tym polu przełom, to Juventus zdecyduje się na sprzedaż Amerykanina, by cokolwiek na nim zarobić.

Wspomniany dziennikarz sugeruje, że do tej pory do włoskiego zespołu napływały zapytania za 25-latka od klubów spoza Europy. Należy przypuszczać, że chodzi o Arabię Saudyjską, Katar lub Stany Zjednoczone.

McKennie zanotował w bieżących zmaganiach dziesięć asyst w 31 meczach.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Wysokość klauzuli Benjamina Šeško ustalona. Tyle będzie kosztował latem Wysokość klauzuli Benjamina Šeško ustalona. Tyle będzie kosztował latem Trzech kandydatów do zastąpienia Xaviego w FC Barcelonie Trzech kandydatów do zastąpienia Xaviego w FC Barcelonie Legia Warszawa zainteresowana niemieckim skrzydłowym Legia Warszawa zainteresowana niemieckim skrzydłowym Chelsea dopięła swego. Słowne porozumienie w sprawie transferu wielkiego talentu Chelsea dopięła swego. Słowne porozumienie w sprawie transferu wielkiego talentu Rafael Benítez rywalem... Marka Papszuna w walce o prestiżową posadę Rafael Benítez rywalem... Marka Papszuna w walce o prestiżową posadę Jagiellonia Białystok ratuje punkt w samej końcówce. Powrót na fotel lidera [WIDEO] Jagiellonia Białystok ratuje punkt w samej końcówce. Powrót na fotel lidera [WIDEO] Sensacyjny zwrot akcji w sprawie José Mourinho. To będzie jego nowy klub?! Sensacyjny zwrot akcji w sprawie José Mourinho. To będzie jego nowy klub?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy