Śląsk Wrocław dopiął transfer nowego napastnika?!

2024-06-10 16:27:04; Aktualizacja: 1 miesiąc temu
Śląsk Wrocław dopiął transfer nowego napastnika?! Fot. Mateusz Porzucek | PressFocus
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko Źródło: Piotr Janas [Twitter]

Śląsk Wrocław w tym tygodniu powinien ogłosić pozyskanie nowego napastnika. Dogadany z wicemistrzem kraju jest Junior Eyamba - donosi na Twitterze Piotr Janas. 22-latek trafi do Polski z BSC Young Boys.

Śląsk Wrocław kilka dni temu poinformował o odejściu Erika Expósito. Hiszpan nie przedłużył wygasającego 30 czerwca 2024 roku kontraktu i poszuka dla siebie zatrudnienia w innym klubie. Brak porozumienia w kwestii nowej umowy wydaje się też równoznaczny z opuszczeniem przez niego Ekstraklasy. Gdzie w takim razie może powędrować 27-latek? W tym kontekście najczęściej padają kluby z Półwyspu Iberyjskiego oraz Bliskiego Wschodu.

Jeśli chodzi natomiast o wicemistrza kraju, to ten szybko zamierza powetować sobie utratę 27-latka. Jak informuje bowiem na Twitterze Piotr Janas, do zespołu Jacka Magiery powinien wkrótce dołączyć Junior Eyamba. Zdaniem dziennikarza, jeszcze w tym tygodniu powinien przejść testy medyczne i złożyć parafkę pod kontraktem. Na ten moment szczegóły nie zostały jednak podane do wiadomości publicznej.

Napastnik trafi do Polski z BSC Young Boys w ramach wolnego transferu. Ostatnio występował przede wszystkim w rezerwach szwajcarskiego klubu na trzecim szczeblu rozgrywkowym, gdzie imponował skutecznością. Łącznie wystąpił bowiem 27 spotkaniach, a na jego dorobek składają się 14 bramek oraz jedna asysta.

Jego rywalem w walce o wyjściowy skład będzie Patryk Klimala, choć bardzo możliwe, że poza nimi do drużyny Magiery dołączy ktoś jeszcze.

Śląsk Wrocław po znakomitym minionym sezonie latem będzie walczył o awans do europejskich pucharów. Wicemistrz kraju weźmie udział w eliminacjach do Ligi Konferencji, gdzie rozpocznie zmagania od drugiej rundy. Tam nie może liczyć na rozstawienie, co oznacza, że trafi na teoretycznie mocniejszych konkurentów.