Śląsk Wrocław może go wykupić za 200 tysięcy euro

2024-05-13 17:01:47; Aktualizacja: 1 miesiąc temu
Śląsk Wrocław może go wykupić za 200 tysięcy euro Fot. Śląsk Wrocław
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek Źródło: Filip Macuda [Twitter]

Śląsk Wrocław najprawdopodobniej wykupi wypożyczonego do klubu Simeona Petrowa - przekazał Filip Macuda ze Sport.pl.

- Decyzja odnośnie pozostania Petrowa ma zapaść do końca maja. Mamy czas na to, aby podjąć decyzję. Jestem zadowolony z jego postawy. Dziś zagraliśmy w ustawieniu z trójką wysokich środkowych obrońców. W meczu z Legią grał jako półprawy stoper i uważam, że wyglądało to naturalnie - przyznał Jacek Magiera zapytany o Simoena Petrowa po potyczce z warszawskim zespołem.

Decyzja wciąż nie została ogłoszona przez wicelidera tabeli Ekstraklasy, ale zdaniem Filipa Macudy wiele wskazuje na to, że bułgarski stoper zostanie wykupiony.

Koszt takiej operacji ma oscylować wokół 200 tysięcy euro.

Petrow został wypożyczony przez wrocławian zimą z CSKA 1948 Sofia. Od tamtej pory pojawił się na boiskach Ekstraklasy 10 razy. Strzelił jednego gola - w ostatnim starciu z Cracovią (4:0). 24-latek występuje na środku obrony obok swojego rodaka - Aleksa Petkowa, a także Łukasza Bejgera.

Obaj bułgarscy defensorzy Śląska zostali powołani do reprezentacji swojego kraju na spotkania towarzyskie z Rumunią oraz Słowenią. Te odbędą się 4 oraz 8 czerwca.

Przed tym czekają ich jeszcze mecze ligowe z Radomiakiem Radom i Rakowem Częstochowa. Pierwszy z nich zaplanowano na najbliższą sobotę.