Sporting CP zainteresowany kolegą Szymona Włodarczyka i Jakuba Modera

2024-05-18 10:42:46; Aktualizacja: 1 miesiąc temu
Sporting CP zainteresowany kolegą Szymona Włodarczyka i Jakuba Modera Fot. Sporting Lizbona
Piotr Różalski
Piotr Różalski Źródło: Pedro Sepúlveda

Sporting CP w letnim oknie transferowym koniecznie chce wzmocnić pozycję bramkarza. Wśród kandydatów na liście życzeń znalazł się Kjell Scherpen – przekazał Pedro Sepúlveda.

Atmosfera na Estádio José Alvalade zrobiła się bardzo pozytywna nie tylko za sprawą wygrania 20. tytułu mistrza Portugalii, ale również deklaracji trenera Sportingu o kontynuowaniu współpracy. Rozchwytywany do niedawna przez europejskich gigantów Rùben Amorim planuje z zarządem kadrę na następny sezon, aby rozszerzyć horyzonty także na osiągnięcie ponadprzeciętnego rezultatu w Lidze Mistrzów.

Lizbońskie „Lwy” zdążyły osiągnąć porozumienie z Anderlechtem w sprawie Zeno Debasta. W międzyczasie poważnie pracują nad sprowadzeniem nowego napastnika, Fotisa Ioannidisa.

Na kolejnym froncie stołeczny klub ma zamiar zawiązać transakcję z Brighton & Hove Albion. Uwagę przyciągnął bowiem Kjell Scherpen.

Bramkarz aktualnie kończy kolejny okres wypożyczenia w austriackim Sturmie Graz, gdzie dzieli szatnię z Szymonem Włodarczykiem. Był niekwestionowanym numerem jeden między słupkami do połowy grudnia, dopóki nie nabawił się naderwania więzadeł krzyżowych.

Co ciekawe, 24-latek miał okazję dwukrotnie mierzyć się z interesantem na boisku w fazie grupowej Ligi Europy. Łącznie wpuścił pięć goli, ale to nie zepsuło jego wizerunku w oczach skautów.

Statystyki byłego młodzieżowego reprezentanta „Oranje” za bieżącą edycję we wszystkich rozgrywkach to dziewięć czystych kont w 27 występach. Mogą one się przyczynić do detronizacji Red Bulla Salzburg, który na kolejkę przed końcem utrzymuje dwupunktową przewagę.

W przeszłości Scherpen bronił też barw Vitesse, KV Oostende, oraz Ajaksu Amsterdam, skąd przeprowadził się do Brighton za pięć milionów euro latem 2021 roku, trenując przez parę miesięcy z Jakubem Moderem.