Stambuł nie pokocha Kamila Grabary. Polak wprowadził FC Kopenhagę do 1/8 finału Ligi Mistrzów [OFICJALNIE]

Stambuł nie pokocha Kamila Grabary. Polak wprowadził FC Kopenhagę do 1/8 finału Ligi Mistrzów [OFICJALNIE] fot. Andrew Surma/SIPA USA/PressFocus
Patryk Krenz
Patryk Krenz
Źródło: Transfery.info

FC Kopenhaga pokonała w grupowym meczu Ligi Mistrzów Galatasaray, awansując tym samym do fazy pucharowej turnieju. Spora w tym zasługa Kamila Grabary.

FC Kopenhaga trafiła do bardzo trudnej grupy, w której musiała mierzyć się z Bayernem Monachium, Manchesterem United i Galatasaray. 

Duński gigant, zanim dotarł do Ligi Mistrzów, pokonał w eliminacjach Raków Częstochowa. Jak widać, nie był to przypadek.

Drużyna z Parken nie najlepiej rozpoczęła przygodę w tej edycji prestiżowego turnieju, sięgając po zaledwie punkt w trzech pierwszych spotkaniach.

Kopenhaga z Kamilem Grabarą na posterunku pokonała później Manchester United i zremisowała z Bayernem Monachium. Kluczowe było zatem starcie na własnym obiekcie z Galatasaray. 

Mecz w pierwszej połowie kompletnie nie zachwycał. Dopiero w drugiej połowie zaczęło robić się ciekawiej.

W 58. minucie gospodarze wyszli na prowadzenie, budząc tym samym do ataku Turków. Pod koniec spotkania Kamil Grabara miał mnóstwo pracy, ale ostatecznie nie skapitulował, prowadząc zespół do 1/8 finału.

Dla Polaka mecz ten miał z pewnością dodatkowe znaczenie. Po pierwszej, remisowej, konfrontacji z Galatasaray w Turcji wylała się na niego ogromna krytyka. Bramkarz nakręcił tamtejszych kibiców swoimi wpisami, po których otrzymał sporo gróźb.

Grabara odpowiedział w najlepszy możliwy sposób, wyrzucając Galatasaray z turnieju.

Po końcowym gwizdku 24-latek nie potrafił ukryć swej radości. To z pewnością jego największy sukces w dotychczasowej karierze.

- Olbrzymi sukces. To nie było przypadkowe. Od początku nawiązaliśmy równą rywalizację z każdym zespołem. Możemy być dumni z siebie. Byliśmy skreślani przez wielu, a zajęliśmy drugie miejsce - powiedział Grabara w rozmowie z Polsatem Sport.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Szokujące wyznanie gwiazdy klubu z Serie A. „Nie chcę otrzymać nawet jednego euro. Nadszedł czas, abym opuścił klub” Szokujące wyznanie gwiazdy klubu z Serie A. „Nie chcę otrzymać nawet jednego euro. Nadszedł czas, abym opuścił klub” Trzy miliony złotych dla Kosty Runjaicia?! Legia Warszawa odpowiada Trzy miliony złotych dla Kosty Runjaicia?! Legia Warszawa odpowiada To będzie nowy klub Kosty Runjaicia?! Jest mocnym kandydatem To będzie nowy klub Kosty Runjaicia?! Jest mocnym kandydatem Nowy zawodnik Wisły Kraków miażdżony krytyką. „Żart, że on w ogóle pojawia się na boisku” Nowy zawodnik Wisły Kraków miażdżony krytyką. „Żart, że on w ogóle pojawia się na boisku” John van den Brom gotowy na arcytrudną misję. Potwierdził rozmowy z klubem John van den Brom gotowy na arcytrudną misję. Potwierdził rozmowy z klubem Złe wieści w sprawie gwiazdy Rakowa Częstochowa. Nie zagra w hicie kolejki Złe wieści w sprawie gwiazdy Rakowa Częstochowa. Nie zagra w hicie kolejki Cezary Kowalski odchodzi z Polsatu. Nowa posada zaskakuje Cezary Kowalski odchodzi z Polsatu. Nowa posada zaskakuje

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy