Stanowisko Werderu Brema w sprawie przyszłości Dawida Kownackiego

Stanowisko Werderu Brema w sprawie przyszłości Dawida Kownackiego fot. Werder Brema
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Weser-kurier.de | Fussballtransfers.com

Z wypowiedzi dyrektora do spraw piłkarskich Werderu Brema Clemensa Fritza na łamach Weser-kurier.de wynika, że klub nie planuje wypożyczenia Dawida Kownackiego.

Po wygaśnięciu kontraktu z Fortuną Düsseldorf Dawid Kownacki, którym interesowało się wiele klubów, zdecydował się dołączyć latem na zasadzie wolnego transferu do Werderu Brema. Plan zakładał regularne występy w Bundeslidze. Jak na razie Polak pojawił się na jej boiskach siedem razy, notując łącznie 208 minut. Gola nie strzelił. Podstawowymi napastnikami zespołu są Marvin Ducksch i Rafael Borré.

Niemieckie media już kilka tygodni temu pisały, że zimą 26-latek może zostać wypożyczony do innej drużyny. Na 90min.de można było przeczytać, iż wewnątrz klubu z Bremy trwają rozmowy na ten temat, a sam zawodnik ma być otwarty na czasową przeprowadzkę. Dość szybko zaczęto sugerować możliwą opcję, a mianowicie dokończenie przez niego sezonu w Fortunie.

Clemens Fritz ostudził jednak transferowe spekulacje.

- Dawid ani nie zwracał się do nas z takimi rozważaniami, ani my się nimi nie zajmowałyśmy. Temat jego zimowego wypożyczenia nie jest obecnie podejmowany - przekazał działacz Werderu.

Drużyna z Bremy z dorobkiem 14 punktów zajmuje aktualnie 12. lokatę w tabeli ligi niemieckiej.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Real Madryt ze specjalnym transferem na życzenie Kyliana Mbappé?! „Nie przyjdzie do klubu sam” Real Madryt ze specjalnym transferem na życzenie Kyliana Mbappé?! „Nie przyjdzie do klubu sam” Sebastian Szymański następcą króla strzelców?! „Łatwo mu to przychodzi” Sebastian Szymański następcą króla strzelców?! „Łatwo mu to przychodzi” Transfery - Relacja na żywo [28/02/2024] Transfery - Relacja na żywo [28/02/2024] Raków Częstochowa zdecydował w sprawie Dawida Szwargi Raków Częstochowa zdecydował w sprawie Dawida Szwargi Śląsk Wrocław zaniepokojony sytuacją Erika Expósito. „Nie wiemy, czy podpisał kontrakt z inną drużyną” Śląsk Wrocław zaniepokojony sytuacją Erika Expósito. „Nie wiemy, czy podpisał kontrakt z inną drużyną” Alarm w Rakowie Częstochowa. Pilne spotkanie w siedzibie klubu Alarm w Rakowie Częstochowa. Pilne spotkanie w siedzibie klubu David De Gea z hitowym transferem?! „Opłacalne rozwiązanie” David De Gea z hitowym transferem?! „Opłacalne rozwiązanie”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy