Szachtar Donieck dopiął swego. Ukraińcy sięgają po jednego z najlepszych trenerów z Serie A

Szachtar Donieck dopiął swego. Ukraińcy sięgają po jednego z najlepszych trenerów z Serie A
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Gianluca Di Marzio | Fabrizio Romano

Roberto De Zerbi będzie od nowego sezonu odpowiadał za wyniki osiągane przez Szachtar Donieck - uważają Fabrizio Romano oraz Gianluca Di Marzio.

„Górnicy” zakończyli swoją serię na czterech tytułach mistrzowskich wywalczonych z rzędu i tak jak poprzednio musieli pogodzić się z utratą panowania na krajowym podwórku na rzecz Dynama Kijów.

W związku z tym przedstawiciele Szachtara Donieck postanowili nie przedłużać wygasającego kontraktu z Luísem Castro i postanowili rozejrzeć się za zupełnie nową koncepcją prowadzenia drużyny, która w nowym sezonie ma im zapewnić odzyskanie panowania na Ukrainie.

Media wymieniały, że w tym kontekście w kręgu zainteresowań „Pomarańczowo-Czarnych” znajduje się Robert De Zerbi.

Włoch z uwagi na dobiegającą końca umowę z Sassuolo stał się bardzo łakomym kąskiem dla wielu rodzimych oraz zagranicznych zespołów.

Fabrizio Romano i Gianluca Di Marzio przekonują, ze blisko 42-letni trener spośród otrzymanych propozycji postanowił ostatecznie zaakceptować tą nadesłaną mu przez przedstawicieli „Górników”.

Tym samym jeden z najlepszych szkoleniowców w Serie A opuści rodzimy kraj na rzecz powalczenia o ukraińskie oraz międzynarodowe trofea z Szachtarem Donieck.

De Zerbi ma dogrywać ostatnie szczegóły umowy z nowym pracodawcą i po dopięciu wszystkich formalności zwiąże się z „Pomarańczowo-Czarnymi” do 30 czerwca 2023 roku.

Włoch odpowiadał za wyniki osiągane przez Sassuolo od 2018/2019. Od tego czasu zajął z tą drużyną jedenaste i ósme miejsce w lidze, a teraz walczy z Romą o siódmą lokatę gwarantującą start w eliminacjach Ligi Konferencji Europy.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Nowy napastnik wysoko na liście życzeń Bayernu Monachium Nowy napastnik wysoko na liście życzeń Bayernu Monachium Zagraniczny transfer Łukasza Poręby. Stworzy polskie trio Zagraniczny transfer Łukasza Poręby. Stworzy polskie trio OFICJALNIE: Wielki powrót Erana Zahaviego OFICJALNIE: Wielki powrót Erana Zahaviego James Rodríguez nie zmienia swojego stanowiska. Odrzucona oferta James Rodríguez nie zmienia swojego stanowiska. Odrzucona oferta Neymar coraz bardziej otwarty na odejście z PSG Neymar coraz bardziej otwarty na odejście z PSG Josip Juranović łączony z hitowym transferem Josip Juranović łączony z hitowym transferem Lech Poznań negocjuje transfer środkowego obrońcy Lech Poznań negocjuje transfer środkowego obrońcy

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy