Szalone sceny w Pucharze Narodów Afryki. Nigeria ostatecznie w finale

Szalone sceny w Pucharze Narodów Afryki. Nigeria ostatecznie w finale fot. Kim Price/Cal Sport Media/SIPA USA/PressFocus
Łukasz Grzywaczyk

Anulowana bramka Osimhena i gol na wagę remisu w ostatniej minucie meczu - to sceny z samej końcówki półfinałowego starcia Pucharu Narodów Afryki pomiędzy Nigerią a Republiką Południowej Afryki.

Dla Nigeryjczyków półfinałowe starcie przeciwko RPA miało być jedynie formalnością. Niepokonani w obecnej edycji Pucharu Narodów Afryki „Super Orłów” w fazie grupowej zremisowali jedynie z Gwineą Równikową (1:1), a następnie wychodzili zwycięsko ze strać z Wybrzeżem Kości Słoniowej (1:0) oraz Gwineą-Bissau (1:0). W fazie play-off, w 1/8 finału pokonali Kamerun (2:0), a do półfinału awansowali za sprawą wygranej nad Angolą (1:0).

W meczu z RPA nic nie wskazywało na to, by dobra passa mogła zostać zakłócona. W 67. minucie meczu prowadzenie Nigeryjczykom zapewnił kapitan - William Troost-Ekong, na co dzień obrońca greckiego PAOK-u.

Wynik na pięć minut przed końcem podwyższył Victor Osimhen, jednak jak się okazało chwilę później, akcja ta swój początek miała w polu karnym Nigerii, gdzie faulowany był jeden z zawodników rywali. Po krótkiej analizie VAR arbiter spotkania przyznał reprezentacji RPA rzut karny. W 90. minucie spotkania jedenastkę wykorzystał Teboho Mokoena, zapewniając swojej drużynie remis i dogrywkę.

Podopieczni Hugo Broosa wyeliminowali wcześniej Maroko oraz reprezentację Republikę Zielonego Przylądka. Wygrana z Nigerią mogła dać im pierwszy finał Pucharu Narodów Afryki od 1998 roku. Niestety dla nich, jedenastki w serii rzutów karnych zmarnowali Teboho Mokoena oraz Evidence Makgopa. Udział „Bafana Bafana” w tegorocznym turnieju zakończyło trafienie Kelechiego Iheanacho.

Reprezentacja Nigerii w wielkim finale zmierzy się ze zwycięzcą meczu Wybrzeża Kości Słoniowej z Demokratyczną Republiką Konga.

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] „Fryzjer nadal żywy”, „Coś obrzydliwego”. Rzut karny dla Legii Warszawa wzbudził spore poruszenie [WIDEO] „Fryzjer nadal żywy”, „Coś obrzydliwego”. Rzut karny dla Legii Warszawa wzbudził spore poruszenie [WIDEO] Ich pozostanie w Barcelonie nie jest pewne?! Padły cztery nazwiska Ich pozostanie w Barcelonie nie jest pewne?! Padły cztery nazwiska Zmiana w ostatniej chwili. Legia Warszawa z roszadą w składzie tuż przed meczem ze Stalą Mielec Zmiana w ostatniej chwili. Legia Warszawa z roszadą w składzie tuż przed meczem ze Stalą Mielec Piłkarz Zagłębia Lubin imponuje na wiosnę [WIDEO]. Te liczby wyglądają naprawdę dobrze Piłkarz Zagłębia Lubin imponuje na wiosnę [WIDEO]. Te liczby wyglądają naprawdę dobrze Premier League: Składy na Tottenham - Arsenal [OFICJALNIE] Premier League: Składy na Tottenham - Arsenal [OFICJALNIE] Zdobył prawie 30 bramek w tym sezonie, odejdzie za 80 milionów euro? Zdobył prawie 30 bramek w tym sezonie, odejdzie za 80 milionów euro? Gonçalo Feio skreślił kluczowego gracza Legii Warszawa?! „Nie pasuje do takiej gry” Gonçalo Feio skreślił kluczowego gracza Legii Warszawa?! „Nie pasuje do takiej gry”