Szczegóły transferu Ibrahimovicia. Zaawansowane negocjacje!

Szczegóły transferu Ibrahimovicia. Zaawansowane negocjacje!
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: La Gazzetta dello Sport

Coraz więcej wskazuje na to, że Milan porozumiał się z samym Zlatanem Ibrahimoviciem, a teraz jest bliski dogadania się także z Los Angeles Galaxy.

Sytuacja Szweda dynamicznie się rozwija, ale wygląda na to, że na wiosnę najprawdopodobniej będziemy mogli go oglądać ponownie na europejskich boiskach. Włoskie media od kilku dni relacjonują przebieg negocjacji, które są już w zaawansowanej fazie, lecz wątpliwości budził fakt, iż choć z przekonaniem „Ibry” Milan nie powinien mieć problemów, gorzej z samym LA Galaxy.

Amerykanie woleliby zatrzymać zawodnika, zwłaszcza że jego kontrakt wciąż obowiązuje, a też występuje od w MLS dopiero od niedawna. „La Gazzetta dello Sport” twierdzi jednak, że znaleziono na to sposób. Według dziennika transfer ma się odbyć na zasadzie półrocznego wypożyczenia, co w zasadzie satysfakcjonuje każdą ze stron.

„Rossoneri” chcieli pozyskać napastnika do końca sezonu z opcją przedłużenia kontraktu, a taka formuła pozwoli im dodatkowo zaoszczędzić na kwocie transakcji. Takie rozwiązanie da też stronom dodatkowy czas na ustalenie co dalej. Przyszłość 37-latka zależeć będzie od finansów mediolańczyków i tego czy zdołają awansować do Ligi Mistrzów, nie mówiąc już o tym, że działacze z San Siro chcą się przyjrzeć z bliska formie piłkarza.

Zlatan miałby otrzymać w ciągu sześciu miesięcy we Włoszech 2,2 miliona euro, co i tak stanowi dla niego podwyżkę o prawie milion euro w porównaniu z oficjalnymi zarobkami w USA.

Rosły snajper grał w Milanie już w latach 2010-2012. Otrzymał tam szansę odbudowania się po niezbyt udanej przygodzie w Barcelonie. Łącznie rozegrał 85 spotkań, w których zdobył 56 goli, wywalczył przy tym mistrzostwo oraz Superpuchar Włoch. Następnie musiał się przenieść do PSG, ponieważ klub popadał w kłopoty finansowe i poszukiwał szybkiego zysku.

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy