Szczegóły transferu następcy Vladana Kovačevicia. Raków Częstochowa ubił dobry interes

Szczegóły transferu następcy Vladana Kovačevicia. Raków Częstochowa ubił dobry interes fot. Grzegorz Misiak/PressFocus
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: WP SportoweFakty

Muhamed Šahinović został oficjalnie zaprezentowany jako nowy zawodnik Rakowa Częstochowa. O szczegółach pierwszego przeprowadzonego zimowego transferu przez mistrza Polski poinformował Piotr Koźmiński z „WP SportoweFakty”.

Przedstawiciele „Medalików” czynili już od pewnego czasu przygotowania do należytego zabezpieczenia pozycji bramkarza w obliczu prawdopodobnej sprzedaży Vladana Kovačevicia.

W związku z tym postawili na sprawdzone rozwiązanie i podjęli skuteczną próbę pozyskania Muhameda Šahinovicia z FK Sarajevo, czyli klubu, z którego do Polski przybył obecny numer jeden Rakowa Częstochowa w lipcu 2021 roku.

Wówczas urzędujący mistrz kraju przeznaczył 300 tysięcy euro na sprowadzenie 25-letniego zawodnika i teraz liczy na sprzedanie go za przeszło pięć milionów euro, czym ustanowi nowy rekord sprzedażowy.

„Medaliki” wierzą głęboko, że w przyszłości podobną drogę do starszego kolegi przejdzie młodzieżowy reprezentant Bośni i Hercegowiny. Zwłaszcza, że został ściągnięty za wyższą sumę.

O szczegółach całej transakcji poinformował Piotr Koźmiński z „WP SportoweFakty”, przekonując, że podstawowa suma odstępnego za 20-letniego piłkarza wyniosła 475 tysięcy euro i w niedalekiej przyszłości będzie mogła wzrosnąć o bonus w wysokości 25 tysięcy euro.

FK Sarajevo może ponadto liczyć na zgarnięcie jeszcze piętnastu procent z sumy ewentualnego następnego gotówkowego transferu z udziałem swojego wychowanka, co w zależności od sytuacji może mu pozwolić nawet wysforować się na pierwsze miejsce wśród najdroższych zakupów Rakowa Częstochowa.

Obecnie zajmuje je John Yeboah sprowadzony ostatniego lata ze Ślaska Wrocław za 1,5 miliona euro.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Robert Lewandowski rozchwytywany! Transfer w jego rękach Robert Lewandowski rozchwytywany! Transfer w jego rękach Real Madryt ze specjalnym transferem na życzenie Kyliana Mbappé?! „Nie przyjdzie do klubu sam” Real Madryt ze specjalnym transferem na życzenie Kyliana Mbappé?! „Nie przyjdzie do klubu sam” Sebastian Szymański następcą króla strzelców?! „Łatwo mu to przychodzi” Sebastian Szymański następcą króla strzelców?! „Łatwo mu to przychodzi” Transfery - Relacja na żywo [28/02/2024] Transfery - Relacja na żywo [28/02/2024] Raków Częstochowa zdecydował w sprawie Dawida Szwargi Raków Częstochowa zdecydował w sprawie Dawida Szwargi Śląsk Wrocław zaniepokojony sytuacją Erika Expósito. „Nie wiemy, czy podpisał kontrakt z inną drużyną” Śląsk Wrocław zaniepokojony sytuacją Erika Expósito. „Nie wiemy, czy podpisał kontrakt z inną drużyną” Alarm w Rakowie Częstochowa. Pilne spotkanie w siedzibie klubu Alarm w Rakowie Częstochowa. Pilne spotkanie w siedzibie klubu

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy