Sześciu piłkarzy na radarze Milanu

Sześciu piłkarzy na radarze Milanu
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: La Gazzetta dello Sport

AC Milan przygotowuje się do przebudowy składu, która może dosięgnąć kilku piłkarzy dotąd podstawowego składu.

Wraz z przybyciem Marco Giampaolo dyrekcja klubu zaczęła kreślić strategię na obecne okno transferowe. Włoch chce, aby jego zespół grał w systemie 4-3-1-2, dlatego też potrzebuje świeżej krwi. 

Przede wszystkim już teraz na wylocie są Fabio Borini, Samu Castillejo, Lucas Biglia czy Ricardo Rodríguez. Szwajcara zastąpić ma Theo Hernández, którego przybycia już wyczekują fani ekipy z San Siro. Ponadto mediolańczyków opuścił Cristián Zapata, co wiąże się z koniecznością sprowadzenia nowego defensora. 

W tym kontekście „La Gazzetta dello Sport” wymienia Dejana Lovrena, za którego jednak Liverpool żąda aż 20-25 milionów euro. Innym celem „Rossonerich” jest angaż dwóch środkowych pomocników, którzy byliby w stanie nader często schodzić na skrzydło. Zespół mieliby wzmocnić Jordan Veretout i Dani Ceballos. Problem w tym, że o obu zawodników walczy wiele klubów, w tym m.in. Roma czy Tottenham Hotspur. 

Wreszcie, biorąc pod uwagę fakt, że Milan z chęcią pozbędzie się Patricka Cutrone, konieczny jest angaż nowego snajpera. Na liście życzeń Włochów znajdują się Borja Mayoral i Mariano Díaz. Sprowadzenie kogoś z tej dwójki miałby ułatwić fakt, że mediolańczycy od dłuższego czasu prowadzą rozmowy z Realem Madryt, które do tej pory dotyczyły Theo Hernándeza i Daniego Ceballosa, lecz wkrótce ma się to zmienić. 

Reasumując: w najbliższych dniach możemy spodziewać się uaktywnienia Milanu na rynku transferowym.

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy