Szewczenko radzi Moracie

Szewczenko radzi Moracie
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: Sky Sports

Andrij Szewczenko radzi Álvaro Moracie, co ten powinien zrobić, by odnieść sukces w Chelsea.

Mistrzowie Anglii musieli się poważnie wykosztować latem, by sprowadzić Hiszpana na Stamford Bridge. W Londynie liczono, że wychowanek Realu zastąpi Diego Costę i początkowo wydawało się, że transfer był strzałem w dziesiątkę. Z czasem jednak skuteczność napastnika znacznie się pogorszyła, a na jego barkach spoczywa coraz większa presja.

W podobnej sytuacji znalazł się niegdyś Andrij Szewczenko, który trafiał do Chelsea jako jeden z najlepszych napastników w Europie, lecz nie poradził sobie w nowych realiach i już po dwóch sezonach powrócił do Milanu. Teraz Ukrainiec doradza Moracie, co ten powinien zrobić, by poradzić sobie w Anglii.

- Często oglądałem Moratę. On dochodzi do wielu okazji na strzelenie bramki. Myślę, że w takim wypadku najlepiej poćwiczyć nad wykończeniem. To dobrze, kiedy napastnik potrafi dojść do groźnej sytuacji, to bardzo pozytywne. Musisz to robić, żeby strzelać gole i pomagać drużynie - mówi Szewczenko w rozmowie ze „Sky Sports”.

Legenda ukraińskiej piłki wypowiedziała się również na temat Antonio Conte, który też zmaga się w obecnym sezonie z krytyką. Wokół Włocha pojawia się wiele spekulacji na temat odejścia, ale Szewczenko uważa, że mimo słabszych wyników szkoleniowiec i tak radzi sobie w Chelsea bardzo dobrze.

- Uważam go za świetnego menedżera, wykonuje fantastyczną pracę. Chelsea przechodzi przez trudny okres, ale wciąż ma szansę, by zakwalifikować się dalej w Lidze Mistrzów. Rywalizacja z Barceloną pozostaje otwarta.

- Jego przyszłość? Myślę, że najlepiej byłoby spytać go, czy jest szczęśliwy w Londynie. Oczywiście wszystko zależy od rezultatów, ale ja wciąż twierdzę, że on radzi sobie dobrze. To po prostu trudny sezon dla Chelsea. W zeszłym roku grali tylko w Premier League i udało im się wygrać. To był świetny sezon, drużyna grała bardzo dobrze, ale kilku zawodników odeszło, zdarzyło się też parę kontuzji. Drużyna potrzebuje teraz dobrych rezultatów. Po kilku zwycięstwach wszystko może się bardzo szybko zmienić.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] EURO 2020: Przed nami hit pierwszej kolejki. Składy na Francja - Niemcy [OFICJALNIE] EURO 2020: Przed nami hit pierwszej kolejki. Składy na Francja - Niemcy [OFICJALNIE] Okazja na OKAZJĘ! 5 złotych za każdy taki tekst legendarnego Dariusza Szpakowskiego Okazja na OKAZJĘ! 5 złotych za każdy taki tekst legendarnego Dariusza Szpakowskiego Legia Warszawa z trzecim letnim transferem [OFICJALNIE] Legia Warszawa z trzecim letnim transferem [OFICJALNIE] Memphis Depay podjął decyzję. Holender wybrał nowy klub Memphis Depay podjął decyzję. Holender wybrał nowy klub Paris Saint-Germain nie pójdzie Mbappé na rękę. „To już nie marzenie, tylko utopia” Paris Saint-Germain nie pójdzie Mbappé na rękę. „To już nie marzenie, tylko utopia” Śląsk Wrocław zagra z Estończykami w I rundzie eliminacyjnej Ligi Konferencji Europy [OFICJALNIE] Śląsk Wrocław zagra z Estończykami w I rundzie eliminacyjnej Ligi Konferencji Europy [OFICJALNIE] Legia Warszawa poznała rywala w I rundzie eliminacji Ligi Mistrzów. Zmierzy się z mistrzem Norwegii [OFICJALNIE] Legia Warszawa poznała rywala w I rundzie eliminacji Ligi Mistrzów. Zmierzy się z mistrzem Norwegii [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy