Szwecja bez selekcjonera. OFICJALNIE: Janne Andersson tymczasowo zwolniony!

Szwecja bez selekcjonera. OFICJALNIE: Janne Andersson tymczasowo zwolniony!
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: SvFF

Janne Andersson został pozbawiony funkcji selekcjonera reprezentacji Szwecji ze względu na cięcia dokonane w strukturach tamtejszej federacji piłkarskiej.

Szwedzki Związek Piłki Nożnej znajduje się w trudnej sytuacji finansowej spowodowanej przez pandemię koronawirusa i dlatego zdecydował się na podjęcie radykalnych kroków związanych z tymczasowym zakończeniem współpracy z 90 osobami.

W tym gronie znalazł się między innymi szkoleniowiec pierwszej kadry - Janne Andersson, który ma mocy umowy zawartej z federacją mógł liczyć na 400 tysięcy euro rocznie.

Teraz 57-letni trener wraz ze swoim sztabem i pozostałymi zwolnionymi pracownikami może ubiegać się o przyznanie mu państwowego zasiłku dla bezrobotnych.

- Pandemia koronawirusa dotyka nas, podobnie jak wszystkich innych, także finansowo. Naszym obowiązkiem jest zrobić, co w naszej mocy, aby chronić naszą organizację w perspektywie długoterminowej w tej bardzo niepewnej i trudnej sytuacji. Nie wiemy, jak ona długo potrwa. Wprowadzając krótkoterminowe zwolnienia możemy zmniejszyć nasze obciążenie finansowe, a tym samym ryzyko, że obecna sytuacja będzie miała negatywny wpływ na działalność organizacji. Oczywiście wolelibyśmy tego uniknąć, ale w na dziś jest to niezbędny i ważny środek, który wydaje się również rozsądny dla naszych niezwykle lojalnych i oddanych pracowników - powiedział Håkan Sjöstrand, sekretarz generalny związku.

Przedstawiciele szwedzkiego futbolu postanowili na razie zakończyć współpracę z 90 osobami na okres od 14 kwietnia do 31 maja. Przypominamy także, że reprezentacja „Trzech Koron” jest jednym z naszych grupowych rywali na przyszłorocznych Mistrzostwach Europy.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych OFICJALNIE: Grosicki poza kadrą West Bromwich Albion na Premier League OFICJALNIE: Grosicki poza kadrą West Bromwich Albion na Premier League OFICJALNIE: Mistrzostwa Europy do lat 19 odwołane. UEFA wyznaczyła zespoły do Mistrzostw Świata U-20 OFICJALNIE: Mistrzostwa Europy do lat 19 odwołane. UEFA wyznaczyła zespoły do Mistrzostw Świata U-20 Vuković o Kucharczyku: Nie wierzę w niego jako człowieka Vuković o Kucharczyku: Nie wierzę w niego jako człowieka Real Madryt: Eden Hazard nie zagra w El Clásico. I jeszcze dłuższy czas nie pojawi się na boisku Real Madryt: Eden Hazard nie zagra w El Clásico. I jeszcze dłuższy czas nie pojawi się na boisku Piłkarz RB Lipsk z koronawirusem Piłkarz RB Lipsk z koronawirusem Europejska Premier League konkurencją dla Ligi Mistrzów?! Europejska Premier League konkurencją dla Ligi Mistrzów?! Arsenal: Mesut Özil poza grą do stycznia Arsenal: Mesut Özil poza grą do stycznia

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy