Talent z Ekstraklasy liczy po cichu na debiutanckie powołanie. „Pasuję do stylu Michała Probierza”

Talent z Ekstraklasy liczy po cichu na debiutanckie powołanie. „Pasuję do stylu Michała Probierza” fot. FotoPyK
Patryk Krenz
Patryk Krenz
Źródło: TVP Sport

Michał Probierz ma jeszcze kilka dni na rozesłanie powołań na październikowe zgrupowanie. Pomocnik Cracovii, Michał Rakoczy, ma cichą nadzieję, że selekcjoner ponownie na niego postawi, o czym opowiedział w rozmowie z TVP Sport.

Kadencja Fernando Santosa przeszła już do niechlubnej historii. Portugalski trener miał wprowadzić polską kadrę na nowe europejskie standardy. Misja ta zakończyła się totalnym niepowodzeniem.

Teraz trzeba ratować Mistrzostwa Europy. O bezpośredni awans z grupy eliminacyjnej może być trudno. Już nie wszystko leży w nogach „Biało-Czerwonych”. Oczywiście, ostatnią deskę ratunku stanowią jeszcze baraże.

Naprawić sytuację w kadrze ma Michał Probierz, który przez ponad rok odpowiadał za wyniki reprezentacji do lat 21. W niej pracował między innymi z Michałem Rakoczym.

21-latek zna jednak nowego selekcjonera znacznie dłużej - po raz pierwszy spotkali się w Cracovii, w której zawodnik gra do tej pory.

Rakoczy stał się w końcu kluczowym piłkarzem „Pasów”. Minioną kampanię okrasił 33 występami, siedmioma golami i trzema asystami. W tej uzbierał już siedem spotkań.

Pod wodzą Probierza pomocnik z Jasła wyrósł na wiodącą postać kadry U-21. Rozegrał w niej osiem spotkań, a w niedawnym meczu z Kosowem zanotował dublet i asystę.

Rakoczy w rozmowie z TVP Sport przyznał, że liczy po cichu na debiutanckie powołanie do seniorskiej drużyny narodowej.

- Coś tam w podświadomości na pewno jest, ale wiemy, że nie zostaniemy powołani, tylko dlatego, że trener zna nas z kadry do lat 21. Sam myślę jednak, że pasuję do stylu gry trenera Probierza. W kadrze do lat 21 pod jego wodzą dobrze mi szło - powiedział 21-latek.

- Trener fajnie poukładał całą szatnię młodzieżówki, wprowadził dobrą atmosferę. Mamy dużą jakość piłkarską i zostało to dobrze poukładane. Ostatnie dwa mecze pokazały, że w kadrze U21 dobrze się działo. Probierz to bardzo wymagający trener, ma swoją wizję, ma mocną charyzmę do tego, żeby w tej reprezentacji pracować. Mam nadzieję, że wszystko będzie szło tam w dobrym kierunku. W mediach będzie dużo rozmawiało się o tym, czy jest to dobra decyzja czy nie, ale myślę, że jak przyjdą z tym wyniki, to każdy będzie się z tego cieszył.

Powołania muszą trafić do klubów najpóźniej 24 września.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] WAŻNE: Rekrutacja do Transfery.info. Szukamy redaktora/redaktorki newsów, redaktora/redaktorki działu Ekstra oraz specjalisty/specjalistki od social mediów WAŻNE: Rekrutacja do Transfery.info. Szukamy redaktora/redaktorki newsów, redaktora/redaktorki działu Ekstra oraz specjalisty/specjalistki od social mediów Szczegóły transferu następcy Vladana Kovačevicia. Raków Częstochowa ubił dobry interes Szczegóły transferu następcy Vladana Kovačevicia. Raków Częstochowa ubił dobry interes Prezes klubu Rafała Gikiewicza oszalał! Znokautował sędziego. Natychmiastowa reakcja związku [WIDEO] Prezes klubu Rafała Gikiewicza oszalał! Znokautował sędziego. Natychmiastowa reakcja związku [WIDEO] Raków Częstochowa interesował się i rozmawiał z ważną postacią z Jagiellonii Białystok [POTWIERDZONE] Raków Częstochowa interesował się i rozmawiał z ważną postacią z Jagiellonii Białystok [POTWIERDZONE] Stanowisko Werderu Brema w sprawie przyszłości Dawida Kownackiego Stanowisko Werderu Brema w sprawie przyszłości Dawida Kownackiego OFICJALNIE: Zaskakujący ruch na zapleczu Ekstraklasy. Trener zwolniony po poniesieniu... trzech porażek w 17 ligowych meczach OFICJALNIE: Zaskakujący ruch na zapleczu Ekstraklasy. Trener zwolniony po poniesieniu... trzech porażek w 17 ligowych meczach Raków Częstochowa potwierdził pierwszy zimowy transfer [OFICJALNIE] Raków Częstochowa potwierdził pierwszy zimowy transfer [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy