Trener skazany za korupcję pojechał z kadrą na Mistrzostwa Świata U-17. Po turnieju odszedł ze stanowiska

Trener skazany za korupcję pojechał z kadrą na Mistrzostwa Świata U-17. Po turnieju odszedł ze stanowiska fot. FotoPyK
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Blog Piłkarska Mafia

Dariusz Kołodziej, skazany dwukrotnie za ustawianie meczów piłkarskich, znajdował się w sztabie reprezentacji Polski U-17 i pojechał z nią między innymi na ostatni juniorski mundial. Po jego zakończeniu odszedł z zajmowanego stanowiska w kadrze Marcina Włodarskiego - informuje „Blog Piłkarska Mafia”

Wydawało się, że po zakończeniu ery panowania w Polskim Związku Piłki Nożnej przez Zbigniewa Bońka obrana przez niego ścieżka będzie kontynuowana przez Cezarego Kuleszę.

Początek jego pracy na stanowisku prezesa zapowiadał się całkiem obiecująco, ale w ostatnim czasie nad krajową federacją zebrały się czarne chmury. Wynika to nie tylko ze słabych rezultatów osiąganych przez reprezentację „Biało-Czerwonych”, ale też szereg mniejszych lub większych wpadek wizerunkowych.

Wśród nich znajduje się między innymi zatrudnienie Dariusza Kołodzieja w sztabie Marcina Włodarskiego w drużynie do lat 17, który jako młody zawodnik brał udział w procederze ustawiania wyników spotkań w Hutniku Kraków w 2005 i Podbeskidziu Bielsko-Biała w 2006 roku.

41-latek, w toku prowadzonego dochodzenia, przyznał się zarzucanym mu czynom i dodatkowo został we wrześniu 2011 roku objęty bezwzględnym rocznym zawieszeniem przez Wydział Dyscypliny PZPN-u.

Tym samym poniósł konsekwencje popełnionych grzechów. Dlatego jego późniejsze zatrudnienie w strukturach krajowego związku mogło mieć tyle samo zwolenników, co przeciwników.

Problem polega jednak na tym, że Kołodziej w momencie rozpoczynania pracy nie poinformował o ciążącym na nim wyroku, a cała sprawa ujrzała światło dzienne dopiero po wybuchu afery z Antonim Fijarczykiem.

Wówczas PZPN postanowił po odbytych konsultacjach zostawić 41-latka w sztabie selekcjonera Włodarskiego do zakończenia udziału reprezentacji w Mistrzostwach Świata U-17.

– Wdrożyliśmy procedury sprawdzające naszych pracowników i współpracowników. To w czasie tej procedury okazało się, że Dariusz Kołodziej w przeszłości, gdy był piłkarzem, był karany za udział w aferze korupcyjnej – powiedział Maciej Mateńko, wiceprezes Polskiego Związku Piłki Nożnej do spraw szkolenia, na łamach „Blog Piłkarska Mafia”.

– Po otrzymaniu informacji na temat skazania i kary dyscyplinarnej, które dzisiaj są już zatarte, spotkałem się trenerem Kołodziejem. Zaznaczę, że w kadrze U-17 odpowiadał między innymi za stałe fragmenty i pracę jednej z formacji. Jako członek sztabu był zgłoszony do FIFA, miał zakupione bilety lotnicze do Indonezji oraz przydzielone zadania w sztabie. Porozmawiałem z prezesem Cezarym Kuleszą i poprosiłem, by Kołodziej mógł dokończyć pracę na mundialu w Indonezji – dodał.

Odpadnięcie z tego turnieju po fazie grupowej stało się równoznaczne z opuszczeniem przez Kołodzieja juniorskiej kadry.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Marek Papszun pomylił się, co do zawodnika Rakowa Częstochowa. „Extra mecz” Marek Papszun pomylił się, co do zawodnika Rakowa Częstochowa. „Extra mecz” Aston Villa z komunikatem w sprawie kibiców Legii Warszawa [OFICJALNIE] Aston Villa z komunikatem w sprawie kibiców Legii Warszawa [OFICJALNIE] Legia Warszawa walczyła dzielnie, ale wraca na taczy. Cudowny gol Ernesta Muçiego na osłodę [WIDEO] Legia Warszawa walczyła dzielnie, ale wraca na taczy. Cudowny gol Ernesta Muçiego na osłodę [WIDEO] Legia Warszawa zbije na nim fortunę. Cudowne trafienie Ernesta Muçiego i remis [WIDEO] Legia Warszawa zbije na nim fortunę. Cudowne trafienie Ernesta Muçiego i remis [WIDEO] „Brzydkie i brutalne sceny” przed meczem Legii Warszawa z Aston Villą [WIDEO] „Brzydkie i brutalne sceny” przed meczem Legii Warszawa z Aston Villą [WIDEO] Super zmiennik John Yeboah i Raków Częstochowa z historycznym zwycięstwem w Lidze Europy [WIDEO] Super zmiennik John Yeboah i Raków Częstochowa z historycznym zwycięstwem w Lidze Europy [WIDEO] Legia Warszawa z komunikatem tuż przed meczem z Aston Villą [OFICJALNIE] Legia Warszawa z komunikatem tuż przed meczem z Aston Villą [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy