Trzeci Polak w Napoli. Idasiak włączony do kadry!

Trzeci Polak w Napoli. Idasiak włączony do kadry!
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: SSC Napoli

Trener SSC Napoli, Gennaro Gattuso, zdecydował się włączyć Huberta Idasiaka do kadry pierwszej drużyny w związku z kontuzją Orestisa Karnezisa.

Już dziś o godzinie 15:00 neapolitańczycy podejmą u siebie Perugię w ramach 1/8 finału Pucharu Włoch. Będzie to spotkanie pod pewnym względem szczególne dla młodego Huberta Idasiaka, który został po raz pierwszy włączony do kadry pierwszego zespołu. Otrzymał numer 16.

W poniedziałek Gennaro Gattuso ogłosił listę 21 zawodników, którzy będą mieli szansę zagrać z drugoligowcem, a na niej standardowo znalazło się miejsce dla dwóch Polaków - Arkadiusza Milika oraz Piotra Zielińskiego. Dziś „biało-czerwoną” część kadry powiększył Idasiak, który otrzyma zadanie zastąpienia kontuzjowanego Karnezisa. Grek miał zagrać dziś w pierwszym składzie, lecz doznał kontuzji na treningu.

17-latek zasiądzie na ławce rezerwowych, a w bramce „Partenopeich” zobaczymy Alexa Mereta lub Davida Ospinę. Obaj będą chcieli pokazać się z jak najlepszej strony, ponieważ ostatnio zdarzało im się popełniać bolesne w skutkach błędy. Młody Polak będzie mógł jednak zdobyć w ten sposób cenne doświadczenie.

Idasiak stawiał swoje pierwsze kroki z piłką w Orliku Darłowo, uwagę zagranicznych ekip zwrócił jednak w barwach akademii Pogoni Szczecin. W swoich drużynach młodzieżowych testowała go między innymi AS Roma, a bramkarz otrzymał też szansę pokazania swoich umiejętności w Anglii, w Birmingham City.

Ostatecznie Polak zdecydował się na transfer do Napoli, w którym występuje od lata 2018 roku. Dla trenerów pierwszego zespołu jego obecność nie jest niczym nowym, ponieważ golkiper dość często dostawał szansę na trenowanie ze starszymi kolegami.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk 10 największych sprzedaży w historii Interu. Icardi wskoczył na drugie miejsce 10 największych sprzedaży w historii Interu. Icardi wskoczył na drugie miejsce OFICJALNIE: Icardi wykupiony przez Paris Saint-Germain. Kontraktowa klauzula z antywłoskim zakazem OFICJALNIE: Icardi wykupiony przez Paris Saint-Germain. Kontraktowa klauzula z antywłoskim zakazem Fiorentina chce DWÓCH reprezentantów Polski Fiorentina chce DWÓCH reprezentantów Polski Bundesliga: Pobity rekord przebiegniętego dystansu przez jednego piłkarza Bundesliga: Pobity rekord przebiegniętego dystansu przez jednego piłkarza OFICJALNIE: Obraniak rozpoczyna karierę trenerską. Zaskakujący pierwszy wybór OFICJALNIE: Obraniak rozpoczyna karierę trenerską. Zaskakujący pierwszy wybór Złoty But: Lewandowski nowym liderem Złoty But: Lewandowski nowym liderem Coutinho dostępny za zaledwie 10 milionów euro?! FC Barcelona otwarta na ponowne wypożyczenie Coutinho dostępny za zaledwie 10 milionów euro?! FC Barcelona otwarta na ponowne wypożyczenie

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy