Trzy kluby w walce o Lucę Pellegriniego

2023-08-01 11:58:04; Aktualizacja: 10 miesięcy temu
Trzy kluby w walce o Lucę Pellegriniego Fot. Raffaele Conti 88 / Shutterstock.com
Piotr Różalski
Piotr Różalski Źródło: Gianluca Di Marzio

Juventus przygotowuje się na rozstanie z Lucą Pellegrinim. Lewym obrońcą lub wahadłowym najmocniej interesują się Fulham i OGC Nice. Z tyłu sytuacji przygląda się też Lazio – przekazał Gianluca Di Marzio.

24-latek ma za sobą niezbyt udaną kampanię. Został wypożyczony z Juventusu do dwóch klubów. Na jesieni walczył na chwałę Eintrachtu Frankfurt, z kolei zimą przeniósł się do Lazio.

W obu klubach zaliczył łącznie zaledwie 22 występy, nie wnosząc żadnego bezpośredniego zaangażowania w akcje bramkowe.

Drobne kontuzje i dyspozycja poniżej oczekiwań sprawiły, że „Stara Dama” już kompletnie nie ma przekonania do swojego podopiecznego. Tego lata powinien się przenieść do innej topowej ligi w Europie, ale istnieje też opcja pozostania w Serie A.

Jak poinformował Di Marzio przedstawiciele Pellegriniego już nawet osiągnęli ustne porozumienie z Fulham w sprawie warunków potencjalnej współpracy. Brakuje jednak zgody turyńczyków, którym akurat nie specjalnie zależy na sprzedaży karty zawodniczej angielskiej stronie.

Dla „The Cottagers” każdy kolejny dzień zwłoki wywołuje cierpienie, tym bardziej po nieudanej próbie pozyskania Fodé Ballo-Touré z AC Milanu.

Odwrotnie przedstawia się sprawa w kontekście ewentualnej przeprowadzki do OGC Nice. Francuzi dogadali się z „Juve”, lecz wychowanek AS Romy nie pali się na ten kierunek.

Na koniec w grze pozostaje jeszcze Lazio. Wkrótce ma dojść do spotkania między trenerem Maurizio Sarrim i Claudio Lotito o potrzebie ponownego angażu reprezentanta Włoch.

Piłkarz trafił na Allianz Stadium latem 2019 roku, odłączając się od „giallorossich” za 22 miliony euro. Zaliczył tylko jedną asystę w 21 meczach.

Umowa z obecnym pracodawcą zakłada współpracę jeszcze przez niecałe dwa lata.