UEFA wypłaca 676 klubom łącznie blisko 70 milionów euro za grę piłkarzy w reprezentacjach [OFICJALNIE]

UEFA wypłaca 676 klubom łącznie blisko 70 milionów euro za grę piłkarzy w reprezentacjach [OFICJALNIE]
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: UEFA

UEFA poinformowała, że niezwłocznie przystępuje do wykonania przelewów za udział zawodników w spotkaniach reprezentacyjnych.

Kwota łącznie przeznaczona dla klubów z tego tytułu w cyklu 2018-2020, czyli Ligi Narodów, kwalifikacji Mistrzostw Europy i potem samego turnieju wynosi 200 milionów euro, z czego teraz wypłaconych zostanie niespełna 70 milionów euro za same eliminacje. Pierwotnie przelewy miały zostać wykonane po barażach, które jednak na razie nie mogą dojść do skutku.

Jak czytamy w komunikacie, 50 milionów euro powędruje na konta klubów z 39 federacji nieuczestniczących w barażach, kolejne 17,7 miliona euro do 16 przedstawicieli państw walczących w barażach, a 2,7 miliona euro poczeka na moment rozegrania samych baraży i zostanie wówczas rozdysponowane między kluby, które wyślą swoich piłkarzy do udziału w tej fazie kwalifikacji.

Z powyższej kwoty 67,7 miliona euro skorzysta 676 klubów z 55 federacji UEFA, a przelewy będą wynosiły od 3 200 do 630 000 euro.

O ile dla większych klubów kwoty nie zrobią różnicy, to z pewnością przyśpieszenie płatności pomoże mniejszych drużynom, rywalizującym w biedniejszych ligach Europy.

UEFA po zakończeniu samego turnieju (czyli najprawdopodobniej latem 2021 roku) ma podać też do wiadomości publicznej konkretny podział pieniędzy między kluby w formie pełnej listy.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Wisła Kraków z nowymi informacjami o stanie zdrowia Uroša Radakovicia Wisła Kraków z nowymi informacjami o stanie zdrowia Uroša Radakovicia Olympique Marsylia doszedł do porozumienia z Villasem-Boasem [OFICJALNIE] Olympique Marsylia doszedł do porozumienia z Villasem-Boasem [OFICJALNIE] Real Madryt: Varane może odejść latem. Gigant stara się o transfer Real Madryt: Varane może odejść latem. Gigant stara się o transfer Inter Mediolan nie zapłacił bonusu za Romelu Lukaku. Manchester United chce w zamian piłkarza Inter Mediolan nie zapłacił bonusu za Romelu Lukaku. Manchester United chce w zamian piłkarza Erwin Tumirí przeżył katastrofę samolotu z piłkarzami Chapecoense. Teraz znów uniknął śmierci po tragicznym wypadku autobusu Erwin Tumirí przeżył katastrofę samolotu z piłkarzami Chapecoense. Teraz znów uniknął śmierci po tragicznym wypadku autobusu Georginio Wijnaldum porozumiał się z nowym klubem?! Georginio Wijnaldum porozumiał się z nowym klubem?! Szczęsny w dobrej formie przed zgrupowaniem reprezentacji. Obronił karnego i zanotował piąte czyste konto w Serie A Szczęsny w dobrej formie przed zgrupowaniem reprezentacji. Obronił karnego i zanotował piąte czyste konto w Serie A

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy