UEFA wypłaca 676 klubom łącznie blisko 70 milionów euro za grę piłkarzy w reprezentacjach [OFICJALNIE]

UEFA wypłaca 676 klubom łącznie blisko 70 milionów euro za grę piłkarzy w reprezentacjach [OFICJALNIE]
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: UEFA

UEFA poinformowała, że niezwłocznie przystępuje do wykonania przelewów za udział zawodników w spotkaniach reprezentacyjnych.

Kwota łącznie przeznaczona dla klubów z tego tytułu w cyklu 2018-2020, czyli Ligi Narodów, kwalifikacji Mistrzostw Europy i potem samego turnieju wynosi 200 milionów euro, z czego teraz wypłaconych zostanie niespełna 70 milionów euro za same eliminacje. Pierwotnie przelewy miały zostać wykonane po barażach, które jednak na razie nie mogą dojść do skutku.

Jak czytamy w komunikacie, 50 milionów euro powędruje na konta klubów z 39 federacji nieuczestniczących w barażach, kolejne 17,7 miliona euro do 16 przedstawicieli państw walczących w barażach, a 2,7 miliona euro poczeka na moment rozegrania samych baraży i zostanie wówczas rozdysponowane między kluby, które wyślą swoich piłkarzy do udziału w tej fazie kwalifikacji.

Z powyższej kwoty 67,7 miliona euro skorzysta 676 klubów z 55 federacji UEFA, a przelewy będą wynosiły od 3 200 do 630 000 euro.

O ile dla większych klubów kwoty nie zrobią różnicy, to z pewnością przyśpieszenie płatności pomoże mniejszych drużynom, rywalizującym w biedniejszych ligach Europy.

UEFA po zakończeniu samego turnieju (czyli najprawdopodobniej latem 2021 roku) ma podać też do wiadomości publicznej konkretny podział pieniędzy między kluby w formie pełnej listy.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Moder zdradził kulisy transferu do Brighton & Hove Albion Moder zdradził kulisy transferu do Brighton & Hove Albion 5 wniosków po El Clásico 5 wniosków po El Clásico Monchi z dwoma ambitnymi celami. Hitowe transfery Sevilli już w styczniu?! Monchi z dwoma ambitnymi celami. Hitowe transfery Sevilli już w styczniu?! Håland głównym celem transferowym Manchesteru United na środek ataku Håland głównym celem transferowym Manchesteru United na środek ataku Rafał Kurzawa wróci do Ekstraklasy?! Rafał Kurzawa wróci do Ekstraklasy?! OFICJALNIE: Ronaldinho z koronawirusem OFICJALNIE: Ronaldinho z koronawirusem Liverpool przygotowuje zimową ofertę za Kabaka Liverpool przygotowuje zimową ofertę za Kabaka

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy