Ukraina ograbiona ze zwycięstwa w meczu z Włochami?!

Ukraina ograbiona ze zwycięstwa w meczu z Włochami?! fot. X.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Transfery.info

Ukraina na zakończenie eliminacji do EURO 2024 tylko zremisowała 0:0 z Włochami, a wynik ten dał awans „Azzurrim”. W doliczonym czasie gry miejsce miała kontrowersyjna sytuacja, która mogła wpłynąć na rezultat końcowy.

W poniedziałek swoje mecze rozgrywały między innymi ekipy z grup C i H. Pośród hitowych starć było to, w którym Ukraina podejmowała Włochy.

Ekipie z Półwyspu Apenińskiego do awansu wystarczył remis, żółto-niebiescy musieli wygrać.

Już przed zawodami miejsce miała spora kontrowersja. Aleksander Čeferin, prezes UEFA, postawił na Włochów.

Ostatecznie bramki nie padły i zawody zakończyły się rezultatem bezbramkowym.

W doliczonym czasie gry miejsce miała sytuacja, po której Ukraińcy mogą mówić o wypaczeniu wyniku. Francesco Acerbi trafił w nogi Mychajło Mudryka w okolicy jedenastego metra od bramki, ale arbiter nie zdecydował się na użycie gwizdka. Kontakt z pewnością był.

Podopiecznym Serhija Rebrowa pozostaje walka w barażach, które startują już w marcu 2024 roku.

***

OFICJALNIE: Poznaliśmy następnych trzech uczestników Mistrzostw Europy. Dobra wiadomość dla reprezentacji Polski

***

Zespół może trafić na Polskę. Drużyna Michała Probierza także nie wywalczyła awansu w drodze eliminacji.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Marek Papszun pomylił się, co do zawodnika Rakowa Częstochowa. „Extra mecz” Marek Papszun pomylił się, co do zawodnika Rakowa Częstochowa. „Extra mecz” Aston Villa z komunikatem w sprawie kibiców Legii Warszawa [OFICJALNIE] Aston Villa z komunikatem w sprawie kibiców Legii Warszawa [OFICJALNIE] Legia Warszawa walczyła dzielnie, ale wraca na taczy. Cudowny gol Ernesta Muçiego na osłodę [WIDEO] Legia Warszawa walczyła dzielnie, ale wraca na taczy. Cudowny gol Ernesta Muçiego na osłodę [WIDEO] Legia Warszawa zbije na nim fortunę. Cudowne trafienie Ernesta Muçiego i remis [WIDEO] Legia Warszawa zbije na nim fortunę. Cudowne trafienie Ernesta Muçiego i remis [WIDEO] „Brzydkie i brutalne sceny” przed meczem Legii Warszawa z Aston Villą [WIDEO] „Brzydkie i brutalne sceny” przed meczem Legii Warszawa z Aston Villą [WIDEO] Super zmiennik John Yeboah i Raków Częstochowa z historycznym zwycięstwem w Lidze Europy [WIDEO] Super zmiennik John Yeboah i Raków Częstochowa z historycznym zwycięstwem w Lidze Europy [WIDEO] Legia Warszawa z komunikatem tuż przed meczem z Aston Villą [OFICJALNIE] Legia Warszawa z komunikatem tuż przed meczem z Aston Villą [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy