Union Berlin nie przestaje zbroić się przed debiutanckim sezonem w Lidze Mistrzów [OFICJALNIE]

2023-07-26 20:58:59; Aktualizacja: 10 miesięcy temu
Union Berlin nie przestaje zbroić się przed debiutanckim sezonem w Lidze Mistrzów [OFICJALNIE]
Karol Brandt
Karol Brandt Źródło: Union Berlin

Union Berlin potwierdził angaż bramkarza. Do zespołu dołączył Alexander Schwolow, który dzisiaj rozwiązał umowę z Herthą.

Hertha spadła do 2. Bundesligi i w tej sytuacji rozstania to coś zupełnie normalnego. Klub zmienił już między innymi Krzysztof Piątek, w Berlinie pozostał za to Lucas Tousart, który wybrał grę dla Unionu.

Tym samym tropem podążył teraz Alexander Schwolow, który na swoim koncie ma 199 występów w niemieckiej ekstraklasie (40 czystych kont). Na ten wynik składa się pobyt we Freiburgu, FC Schalke 04 oraz wspomnianej Herthcie.

W ostatnim czasie doświadczony bramkarz rozwiązał swój kontrakt, co dało czwartej sile Bundesligi możliwość jego angażu jako wolnego agenta.

– Union rozwinął się imponująco w ciągu ostatnich kilku lat i oferuje wyjątkowe środowisko, w którym praca jest wykonywana w wysoce profesjonalny, przepełniony spokojem i fachowy sposób – zauważył piłkarz, uzasadniając swój wybór.

„Żelaźni” mają przed sobą debiutancki sezon w Lidze Mistrzów. Uzyskali bezpośredni awans do fazy grupowej prestiżowych rozgrywek organizowanych przez UEFA.

Do tej pory pozyskanych zostało kilku innych graczy, jak Brenden Aaronson, Alex Král czy David Datro Fofana.

***

Kevin Volland coraz bliżej powrotu do Bundesligi. Może zagrać w Lidze Mistrzów