W KOŃCU. Mauro Icardi odchodzi definitywnie z PSG!

W KOŃCU. Mauro Icardi odchodzi definitywnie z PSG! fot. Gao Jing/Xinhua/PressFocus
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Gianluca Di Marzio

Mauro Icardi zostanie wykupiony przez Galatasaray z Paris Saint-Germain - poinformował Gianluca Di Marzio.

Ośmiokrotny reprezentant Argentyny wykorzystał udany okres spędzony w Interze Mediolan do otrzymania atrakcyjnej oferty ze strony ekipy z Parc des Princes, gdzie trafił najpierw w ramach wypożyczenia, a potem definitywnie za 50 milionów euro.

Mauro Icardi zdawał sobie doskonale sprawę z olbrzymiej konkurencji w paryskim zespole i godził się z pełnieniem funkcji pierwszego zmiennika z możliwością zaliczenia awansu w hierarchii atakujących.

Początkowo osiągał przyzwoite liczby na francuskich boiskach, ale z każdym upływającym miesiącem obniżał loty. W efekcie władze PSG podjęły decyzję o rezygnacji z jego usług i wystawieniu go na sprzedaż.

30-letni zawodnik nie narzekał na brak zainteresowania, ale jego wysokie wymagania utrudniały realizację operacji z jego udziałem.

W konsekwencji dopiero ubiegłego lata zgodził się na ich obniżenie i wylądowanie w ramach wypożyczenia w Galatasaray, gdzie po uporaniu się z problemami osobistymi wyrósł na lidera drużyny oraz przyczynił się do wywalczenia tytułu mistrzowskiego za sprawą zdobycia 22 bramek i zanotowania siedmiu asyst w 24 meczach o punkty.

W tej sytuacji władze „Lwów” zapragnęły zatrzymać go na dłużej. Sam Icardi także się ku temu skłaniał, więc klub ze Stambułu rozpoczął owocne rozmowy z PSG.

Te zakończyły się osiągnięciem pełnego sukcesu, o czym poinformował Gianluca Di Marzio.

Przekonuje on, że ekipa z Parc des Princes zgodziła się na sprzedanie atakującego za łączną sumę opiewającą na dziesięć milionów euro.

Z kolei Argentyńczyk przystał na zawarcie trzyletniego kontraktu z pulą zarobków wynoszącą dziewięć milionów euro na sezon.

W najbliższych dniach zespół ze Stambułu wyda komunikat o zatrzymaniu gwiazdora, do którego dołączyli tego lata między innymi Angeliño i Cédric Bakambu oraz w nadchodzących godzinach także Wilfried Zaha.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Hansi Flick zainteresowany przejęciem tej drużyny Hansi Flick zainteresowany przejęciem tej drużyny U Marka Papszuna jest skreślony? Piłkarz może mieć trudno o grę w barwach Rakowa Częstochowa U Marka Papszuna jest skreślony? Piłkarz może mieć trudno o grę w barwach Rakowa Częstochowa Czterech kandydatów na nowego menedżera Chelsea Czterech kandydatów na nowego menedżera Chelsea OFICJALNIE: Mauricio Pochettino odchodzi z Chelsea OFICJALNIE: Mauricio Pochettino odchodzi z Chelsea Młody Słowak z Legii Warszawa zagrał 90  minut na Mistrzostwach Europy juniorów Młody Słowak z Legii Warszawa zagrał 90 minut na Mistrzostwach Europy juniorów OFICJALNIE: Prawdopodobny uczestnik EURO 2024 zostaje w Cracovii OFICJALNIE: Prawdopodobny uczestnik EURO 2024 zostaje w Cracovii Ángel Rodado do Ekstraklasy?! Jest na liście życzeń Ángel Rodado do Ekstraklasy?! Jest na liście życzeń

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy