Wejście smoka Jude'a Bellinghama

2023-08-19 20:19:11; Aktualizacja: 10 miesięcy temu
Wejście smoka Jude'a Bellinghama Fot. TV
Mateusz Michałek Źródło: OptaJose

Jude Bellingham zanotował trafienie w drugim kolejnym meczu Realu Madryt w lidze hiszpańskiej.

W sobotę Real Madryt mierzy się w lidze hiszpańskiej z Almeríą. Spotkanie nie zaczęło się po myśli „Królewskich”, ponieważ w trzeciej minucie do siatki trafił Sergio Arribas, dając prowadzenie gospodarzom.

Real przegrywał do dziewiętnastej minuty. Madrytczycy atakowali, Jude Bellingham zablokował strzał głową Federico Valverde, ale chwilę później sam umieścił piłkę w siatce, uderzając z bliskiej odległości.

Dla Anglika to drugi gol w drugim kolejnym meczu ligi hiszpańskiej. W poprzednim tygodniu przywitał się z nią, zdobywając bramkę w starciu z Athletic Club. Jego drużyna wygrała je 2:0.

Jak wyliczyło OptaJose, 20-latek (dokładnie 20 lat i 51 dni) jest drugim najmłodszym zawodnikiem w XXI wieku, który wpisał się na listę strzelców w swoich dwóch pierwszych występach w hiszpańskiej ekstraklasie. Młodszy był tylko Markel Susaeta, który w 2007 roku zrobił to, mając 19 lat i 275 dni.

Real zapłacił latem Borussii Dortmund za Bellinghama 103 miliony euro, do czego dochodzą bonusy. Młody piłkarz znakomicie rozpoczyna przygodę z nowym klubem.