West Ham United w końcu wzmocnił defensywę. OFICJALNIE: Klub z Premier League sięgnął po obrońcę z Championship

West Ham United w końcu wzmocnił defensywę. OFICJALNIE: Klub z Premier League sięgnął po obrońcę z Championship
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: West Ham United

Craig Dawson został przedstawiony jako nowy zawodnik West Hamu United.

Klub z Londynu zabiegał w minionych tygodniach o pozyskanie wartościowego defensora i wykazywał zainteresowanie między innymi takimi piłkarzami jak Nikola Milenković, Wesley Fofana, Calum Chambers, Daniele Rugani czy James Tarkowski.

Ostatecznie „Młotom” nie udało się sprowadzić żadnego z wymienionych wyżej graczy przed zamknięciem letniego okna transferowego.

Mimo to władze West Hamu United nie zdecydowały się na kontynuowanie rozgrywek wyłącznie dostępnymi zawodnikami i w ostatnich dniach rozglądali się za solidnym obrońcą z kartą w ręku lub występującym na zapleczu Premier League (przepisy pozwalają na dokonywanie takich transakcji na terenie Wielkiej Brytanii do 16 października).

Ostatecznie drużyna prowadzona przez Davida Moyesa postawiła na skorzystanie z drugiego wariantu i ściągnięcie Craiga Dawsona z Watfordu.

30-latek przenosi się do klubu z Londynu na zasadzie rocznego wypożyczenia bez opcji definitywnego wykupu.

Uczestnik Igrzysk Olimpijskich z 2012 roku może pochwalić się bogatym doświadczeniem za sprawą wieloletniej gry w barwach West Bromwich Albion w najwyższej klasie rozgrywkowej.

I to właśnie z tego klubu przed startem poprzedniego sezonu trafił do Watfordu, gdzie zdążył rozegrać 31 spotkań i zdobyć w nich dwie bramki.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Pazdan bohaterem głośnego powrotu do Ekstraklasy? Pojawiło się zainteresowanie Pazdan bohaterem głośnego powrotu do Ekstraklasy? Pojawiło się zainteresowanie Jamie Carragher zażenowany dołączeniem Liverpoolu do Superligi. „Reputacja mojego klubu jest niszczona przez arogancję grupy właścicielskiej” Jamie Carragher zażenowany dołączeniem Liverpoolu do Superligi. „Reputacja mojego klubu jest niszczona przez arogancję grupy właścicielskiej” José Mourinho nie wybiera się na urlop. Portugalczyk już zapowiedział powrót José Mourinho nie wybiera się na urlop. Portugalczyk już zapowiedział powrót Liga Mistrzów: UEFA wykluczy Manchester City, Chelsea i Real Madryt?! Możliwe DWA scenariusze Liga Mistrzów: UEFA wykluczy Manchester City, Chelsea i Real Madryt?! Możliwe DWA scenariusze Klopp komentuje sprawę Superligi. „Moim celem było zawsze trenowanie drużyn w Lidze Mistrzów” Klopp komentuje sprawę Superligi. „Moim celem było zawsze trenowanie drużyn w Lidze Mistrzów” Marcin Brosz łączony z nowym klubem z Ekstraklasy Marcin Brosz łączony z nowym klubem z Ekstraklasy Superliga: PSG będzie miało 14 dni na podjęcie decyzji. Bayern i Borussia Dortmund - 30 Superliga: PSG będzie miało 14 dni na podjęcie decyzji. Bayern i Borussia Dortmund - 30

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy