Wiese wraca do piłki. Będzie grał w Dillingen

2017-03-04 18:46:54; Aktualizacja: 7 lat temu
Wiese wraca do piłki. Będzie grał w Dillingen Fot. Transfery.info
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek Źródło: Dillingen I fussball-vorort.de

Jak informują niemieckie media, Tim Wiese niebawem znowu pojawi się na murawie.

Sześciokrotny reprezentant Niemiec iwieloletni podstawowy bramkarz Werderu postanowił skończyć z piłkąw 2014 roku, kiedy to odszedł z Hoffenheim. Jego decyzja zaskoczyławielu kibiców, ale Wiese argumentował ją tym, że prawdopodobnie itak nie osiągnąłby już nic w zawodowym futbolu.


Bardzo możliwe, że w jej podjęciugolkiperowi pomógł nowy pomysł na życie. 35-latek w dośćszybkim tempie przybrał bowiem na masie i rozpoczął swojąprzygodę z wrestlingiem, wiążąc się z federacją WWE. Swojądebiutancką walkę stoczył 3 listopada zeszłego roku na gali wMonachium.


Wszystko wskazuje jednak na to, żeWiese zatęsknił za zieloną trawą. 35-latek został zarejestrowanyprzez półamatorską drużynę SSV Dillingen i na wiosnę możemyponownie zobaczyć go na murawie.


- To świetna sprawa zarówno dla nassamych, jak i całego futbolu amatorskiego w Bawarii. Tim mazadebiutować w spotkaniu z TSV Haunsheim, które odbędzie się 1kwietnia. Zapewniam, że nie chodzi o żadne prima aprillis -przyznał Christoph Nowak, szef występującego w rozgrywkachKreisliga Nord klubu. Co ciekawe, mecz będzie transmitowany winternecie.

Nowa drużyna Wiese zajmuje obecnie ostatnie, 14.miejsce w ligowej tabeli.

Więcej na ten temat: Niemcy Tim Wiese SSV Dillingen