Wisła Kraków może liczyć na swojego wychowanka. Sprawa bezpośredniego awansu w rękach „Białej Gwiazdy”

Wisła Kraków może liczyć na swojego wychowanka. Sprawa bezpośredniego awansu w rękach „Białej Gwiazdy” fot. Piotr Homel / Shutterstock.com
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Transfery.info

GKS Katowice pokonał Ruch Chorzów (2-1), a to oznacza, że jeśli Wisła Kraków wygra dwa ostatnie ligowe spotkanie, zapewni sobie bezpośredni awans do Ekstraklasy.

Wisła Kraków przed sezonem celowała przede wszystkim w baraże. Pod Wawelem zdawali sobie bowiem sprawę, że szybki awans do Ekstraklasy nie będzie zadaniem łatwym, ale do odważnych świat należy...\

Na dwie kolejki przed końcem strata podopiecznych Radosława Sobolewskiego do drugiej lokaty, premiowanej bezpośrednią promocją, wynosiła raptem punkt. Trzeba było zatem liczyć na potknięcie Ruchu Chorzów.

W sobotę modły „Białej Gwiazdy” zostały wysłuchane, bo „Niebiescy” dosyć niespodziewanie ulegli na wyjeździe GKS-owi Katowice 1-2. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył w doliczonym czasie gry... wychowanek Wisły Kraków, Dominik Kościelniak.

Ekipa spod Wawelu na dwie kolejki przed końcem ma zatem wszystkie atuty w swoich rękach. Jeśli pokona Zagłębie Sosnowiec i Górnika Łęczna, awansuje bezpośrednio do Ekstraklasy.

Pierwsze z tych starć już w niedzielę. Początek rywalizacji z udziałem podopiecznych trenera Radosława Sobolewskiego zaplanowano punktualnie na 12:40.

Więcej na temat: Wisła Kraków Polska

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] 400 złotych bonusu za bramkę Legii Warszawa lub Rakowa Częstochowa 400 złotych bonusu za bramkę Legii Warszawa lub Rakowa Częstochowa Lionel Messi uderza w PSG: Byłem jedyny Lionel Messi uderza w PSG: Byłem jedyny Nie tylko Marcin Bułka. W Nicei rośnie drugi polski bramkarz Nie tylko Marcin Bułka. W Nicei rośnie drugi polski bramkarz Michał Probierz „ożywi” gwiazdę poprzedniego sezonu? Na powołanie czeka od ponad dwóch lat Michał Probierz „ożywi” gwiazdę poprzedniego sezonu? Na powołanie czeka od ponad dwóch lat Talent z Ekstraklasy liczy po cichu na debiutanckie powołanie. „Pasuję do stylu Michała Probierza” Talent z Ekstraklasy liczy po cichu na debiutanckie powołanie. „Pasuję do stylu Michała Probierza” Harry Kane wskazał, na jakim zawodniku się wzoruje. Zaskakujący wybór Harry Kane wskazał, na jakim zawodniku się wzoruje. Zaskakujący wybór Kamil Glik wbija szpilę w Roberta Lewandowskiego. „Jego metoda nie wypaliła. Ja tak nie robiłem” Kamil Glik wbija szpilę w Roberta Lewandowskiego. „Jego metoda nie wypaliła. Ja tak nie robiłem”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy