Wisła Kraków sięga po zagranicznego napastnika

Wisła Kraków sięga po zagranicznego napastnika fot. FotoPyK
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Transfery.info

Wisła Kraków sprowadza nowego napastnika - Žana Medveda, jak udało się dowiedzieć Transfery.info.

Jednym z celów transferowych Wisły Kraków na styczeń było sprowadzenie napastnika. W końcu postawiono na swoim.

Jeśli nie wydarzy się nic niespodziewanego, nowym piłkarzem „Białej Gwiazdy” zostanie Žan Medved. 21-latek przenosi się do Ekstraklasy ze Slovana Bratysława na zasadzie wypożyczenia do 30 czerwca 2021 roku. W kontrakcie znajdzie się też opcja późniejszego wykupu - prawdopodobnie około 500 tysięcy euro.

Ekipa spod Wawelu nie była jedynym zainteresowanym jego usługami klubem z Polski. Wstępnie chciał go też Lech Poznań, jednak nie zdecydował się na konkretniejsze ruchy.

W nowej drużynie 21-latek nie powinien czuć się osamotniony. Będzie mógł bowiem liczyć na wsparcie Stefana Savicia. Obaj gracze mają w CV Olimpiję Ljublana.

Jeśli chodzi Medveda, jest on związany ze Slovanem od stycznia 2020 roku. W tym sezonie zanotował łącznie 20 występów. Jego dorobek to pięć goli i dwie asysty.

Napastnik ma na swoim koncie występy w reprezentacji Słowenii do lat 21.

Dla Medveda to trzecia zagraniczna przygoda w karierze, bo wcześniej, prócz gry w Slovanie, zaliczył też krótkie wypożyczenie do trzecioligowego włoskiego Vis Pesaro.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Bonke Innocent w Lorient OFICJALNIE: Bonke Innocent w Lorient Brentford finalizuje największy transfer w swojej historii Brentford finalizuje największy transfer w swojej historii Raków Częstochowa wstępnie dogadany w sprawie rekordowego transferu Raków Częstochowa wstępnie dogadany w sprawie rekordowego transferu OFICJALNIE: Wyjaśniona przyszłość Semira Štilicia OFICJALNIE: Wyjaśniona przyszłość Semira Štilicia Widzew Łódź celuje w transfer z Ekstraklasy Widzew Łódź celuje w transfer z Ekstraklasy FC Barcelona z możliwością wykupienia dwóch piłkarzy FC Barcelona z możliwością wykupienia dwóch piłkarzy Adam Nawałka nie jest trenerskim geniuszem. To… dobrze? Adam Nawałka nie jest trenerskim geniuszem. To… dobrze?

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy