Wisła Kraków szuka wzmocnień w Serie A. Tupta celem!

Wisła Kraków szuka wzmocnień w Serie A. Tupta celem!
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: Sportitalia

Wisła Kraków liczy, że pomimo trudnej sytuacji uda jej się utrzymać w Ekstraklasie. W tym celu pomóc mają wzmocnienia, a wśród nich Ľubomír Tupta z Hellasu Verona.

Odejście Zdenka Ondráška i Marko Kolara zmusza „Białą Gwiazdę” do intensywnego poszukiwania nowych napastników. W klubie zdają sobie sprawę, że Paweł Brożek ma już swoje lata, dlatego ma on otrzymać wsparcie młodszych partnerów. Kilka dni temu pojawiły się informacje na temat zainteresowania Wisły Tomislavem Kišem z Žalgirisu, a tymczasem włoscy dziennikarze twierdzą, że krakowianie chcą sprowadzić pod Wawel Ľubomíra Tuptę.

21-latek jeszcze za czasów juniorskich opuścił Słowację, by szkolić się we Włoszech i obecnie jest związany z Hellasem Verona. „Sportitalia” informuje, że Wisła uważnie przygląda się sytuacji napastnika, a ta niewątpliwie sprzyja rozmowom.

Kiedy werończycy grali jeszcze w Serie B, Tupta korzystał z możliwości zdobywania cennych minut. Najczęściej wchodził na boisko z ławki rezerwowych, sporadycznie rozpoczynając mecze w pierwszym składzie. W obecnej kampanii nie ma już jednak tyle okazji, w głównej mierze przez kontuzję kolana, której nabawił się w październiku. Stąd też pojawił się pomysł, by piłkarz trafił do Polski na wypożyczenie.

Wisła Kraków chce dać 21-latkowi szansę na nieco bardziej regularną grę. Najprawdopodobniej transfer odbędzie się na zasadzie tymczasowego przejęcia karty zawodniczej Słowaka, ale nie wiadomo, czy krakowianie zapewnią sobie przy tym ewentualną możliwość wykupu.

Tupta stawiał pierwsze kroki z piłką w akademii Slovana Sabinov. Stamtąd trafił do Tatran Prešov, a w 2014 roku zdecydował się na przeprowadzkę na dalekie południe - wstąpił do drużyn juniorskich sycylijskiej Catanii. Nie zagrzał tam jednak długo miejsca, ponieważ już po sezonie sięgnął po niego Hellas Verona. Napastnik coraz lepiej radził sobie na kolejnych szczeblach klubowej hierarchii, aż w końcu dołączył do pierwszego zespołu. Na koncie ma 24 występy w Hellasie (średnio po nieco ponad pół godziny na mecz), w których zdobył dwie bramki i zaliczył jedną asystę.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] UEFA Youth League: Remontada Deportivo La Coruña. Pogoń Szczecin odpada z rozgrywek UEFA Youth League: Remontada Deportivo La Coruña. Pogoń Szczecin odpada z rozgrywek OFICJALNIE: Ansu Fati dołącza do Pedriego. Druga młoda gwiazda Barcelony z ogromną klauzulą OFICJALNIE: Ansu Fati dołącza do Pedriego. Druga młoda gwiazda Barcelony z ogromną klauzulą Newcastle United: Trzech nowych piłkarzy łączonych ze „Srokami” Newcastle United: Trzech nowych piłkarzy łączonych ze „Srokami” Diabeł tkwi w szczegółach, czyli moc transferowych bonusów Diabeł tkwi w szczegółach, czyli moc transferowych bonusów Warta Poznań pozyskała obrońcę poza oknem [OFICJALNIE] Warta Poznań pozyskała obrońcę poza oknem [OFICJALNIE] Newcastle United prosi kibiców o niezakładanie arabskich strojów [OFICJALNIE] Newcastle United prosi kibiców o niezakładanie arabskich strojów [OFICJALNIE] Mundial 2030: Wielka Brytania i Irlandia nie zorganizują turnieju przez... kibiców?! Mundial 2030: Wielka Brytania i Irlandia nie zorganizują turnieju przez... kibiców?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy