Wisła Kraków z odwołaniem po żółtej kartce dla kluczowego piłkarza [OFICJALNIE]

2023-09-25 21:56:31; Aktualizacja: 9 miesięcy temu
Wisła Kraków z odwołaniem po żółtej kartce dla kluczowego piłkarza [OFICJALNIE] Fot. Mikolaj Barbanell / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt Źródło: Wisła Kraków

Wisła Kraków w ostatniej kolejce ligowej wygrała z Motorem Lublin aż 4:1. Pod koniec zawodów ukarany żółtą kartką został Joan „Goku” Román. W ocenie klubu - niesłusznie, dlatego złożono odwołanie od tej decyzji sędziego.

Nim doszło do zawodów, pomponik był mocno pompowany. Wszak „Motorowcy” zanotowali fantastyczny start sezonu po awansie z II ligi, z kolei „Biała Gwiazda” przed rokiem spadła z Ekstraklasy.

Mimo pozycji dopiero w środku tabeli I ligi to podopieczni Radosława Sobolewskiego zanotowali zwycięstwo, w dodatku bardzo przekonujące.

Po 29 minutach przyjezdni prowadzili 2:0. Wynik w czwartej minucie doliczonego czasu gry ustalił Goku.

Hiszpan w geście radości podbiegł do trybuny, na której znajdowali się kibice gospodarzy i to w tym miejscu świętował trafienie.

Efekt? Piłkarz został ukarany żółtą kartkę, gdyż jego zachowanie odebrano jako prowokację.

Z tą decyzją arbitra nie zgadza się klub. Mając to na uwadze, postanowił działać.

„Wisła Kraków złożyła przed Komisją ds. Rozgrywek i Piłkarstwa Profesjonalnego PZPN odwołanie od żółtej kartki, którą w meczu #MOTWIS napomniany został Goku” – czytamy w komunikacie.

Ofensywny pomocnik w bieżącej kampanii jest kluczową postacią drużyny. Po dziewięciu występach ma już na swoim koncie cztery gole.

***

Ángel Rodado po zwycięstwie Wisły Kraków: Luis Fernández? W czwartek nie będzie sentymentów