Wisła Kraków z odwołaniem po żółtej kartce dla kluczowego piłkarza [OFICJALNIE]

Wisła Kraków z odwołaniem po żółtej kartce dla kluczowego piłkarza [OFICJALNIE] fot. Mikolaj Barbanell / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Wisła Kraków

Wisła Kraków w ostatniej kolejce ligowej wygrała z Motorem Lublin aż 4:1. Pod koniec zawodów ukarany żółtą kartką został Joan „Goku” Román. W ocenie klubu - niesłusznie, dlatego złożono odwołanie od tej decyzji sędziego.

Nim doszło do zawodów, pomponik był mocno pompowany. Wszak „Motorowcy” zanotowali fantastyczny start sezonu po awansie z II ligi, z kolei „Biała Gwiazda” przed rokiem spadła z Ekstraklasy.

Mimo pozycji dopiero w środku tabeli I ligi to podopieczni Radosława Sobolewskiego zanotowali zwycięstwo, w dodatku bardzo przekonujące.

Po 29 minutach przyjezdni prowadzili 2:0. Wynik w czwartej minucie doliczonego czasu gry ustalił Goku.

Hiszpan w geście radości podbiegł do trybuny, na której znajdowali się kibice gospodarzy i to w tym miejscu świętował trafienie.

Efekt? Piłkarz został ukarany żółtą kartkę, gdyż jego zachowanie odebrano jako prowokację.

Z tą decyzją arbitra nie zgadza się klub. Mając to na uwadze, postanowił działać.

„Wisła Kraków złożyła przed Komisją ds. Rozgrywek i Piłkarstwa Profesjonalnego PZPN odwołanie od żółtej kartki, którą w meczu #MOTWIS napomniany został Goku” – czytamy w komunikacie.

Ofensywny pomocnik w bieżącej kampanii jest kluczową postacią drużyny. Po dziewięciu występach ma już na swoim koncie cztery gole.

***

Ángel Rodado po zwycięstwie Wisły Kraków: Luis Fernández? W czwartek nie będzie sentymentów

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Transfery - Relacja na żywo [10/12/2023] Transfery - Relacja na żywo [10/12/2023] Jakub Kosecki zawalczy w FAME MMA. To będzie jego przeciwnik [OFICJALNIE] Jakub Kosecki zawalczy w FAME MMA. To będzie jego przeciwnik [OFICJALNIE] Były zawodnik Wisły Kraków mistrzem MLS. W finale pokonał Polaka [WIDEO] Były zawodnik Wisły Kraków mistrzem MLS. W finale pokonał Polaka [WIDEO] Sebastian Szymański superstar. Golazo w wielkich derbach Turcji [WIDEO] Sebastian Szymański superstar. Golazo w wielkich derbach Turcji [WIDEO] Thomas Tuchel po porażce 1:5. „Nie można mówić o wszystkim źle. Ten wynik jest dziwny” Thomas Tuchel po porażce 1:5. „Nie można mówić o wszystkim źle. Ten wynik jest dziwny” Mecz Lechii Gdańsk z Chrobrym Głogów przerwany. „To jest, kur**, głupota” [WIDEO] Mecz Lechii Gdańsk z Chrobrym Głogów przerwany. „To jest, kur**, głupota” [WIDEO] Piękna akcja bramkowa Realu Madryt. I co za odpowiedź [WIDEO] Piękna akcja bramkowa Realu Madryt. I co za odpowiedź [WIDEO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy