Wojciech Szczęsny z wiadomością do Grzegorza Krychowiaka. „Ty wiesz, że nie powiem o Tobie miłego słowa”

Wojciech Szczęsny z wiadomością do Grzegorza Krychowiaka. „Ty wiesz, że nie powiem o Tobie miłego słowa” fot. FotoPyK
Patryk Krenz
Patryk Krenz
Źródło: Wojciech Szczęsny [Instagram]

Grzegorz Krychowiak zdecydował się zakończyć karierę reprezentacyjną. Za wspólną przygodę podziękował mu w mediach społecznościowych Wojciech Szczęsny.

W miniony wtorek Grzegorz Krychowiak zdecydował się na zakończenie reprezentacyjnej kariery. Zadebiutował w niej pod koniec 2008 roku, dobijając później do 100 występów. Występował na wielkich turniejach, w tym na udanych Mistrzostwach Europy we Francji i niedawnych Mistrzostwach Świata w Katarze.

Doświadczony pomocnik nie znalazł się na wstępnej, liczącej 50 nazwisk, liście powołań na październikowe mecze sporządzonej Michała Probierza. Nowy selekcjoner reprezentacji Polski osobiście zadzwonił do weterana i powiedział, że ten nie widnieje w jego dalszych planach. Właśnie takiej deklaracji wymagał 33-latek.

Wcześniej nie potrafił zrobić tego Fernando Santos, który najpierw konsekwentnie pomijał go przy powołaniach, a potem postawił na niego nieoczekiwanie w kluczowym starciu z Albanią.

Gracz Abha Club postanowił zatem oficjalnie pożegnać się z kadrą, choć i bez tego ta przygoda raczej dobiegłaby końca.

Wojciech Szczęsny przebył z Krychowiakiem daleką drogą, wiodącą przez młodzieżowe zespoły reprezentacyjne. Wspólną przygodę podsumował wpisem w mediach społecznościowych.

„19 lat miałem zaszczyt wspólnej gry z orzełkiem na piersi ze swoim przyjacielem!

Razem cieszyliśmy się z pięknych chwil i razem przeżywaliśmy nasze najgorsze porażki. Zaczynaliśmy w 2004 roku w Ciechanowie, potem autokarem jeździliśmy po całej Europie wspólnie, marząc, by kiedyś zagrać w pierwszej reprezentacji.

Grzesiu to marzenie spełnił 100 razy - za każdym razem, dając z siebie 100 procent. I za to należy mu się ogromny szacunek! Krycha. Ty wiesz, że jak żyje, nie powiem o Tobie miłego słowa, bo taka jest już natura naszej przyjaźni, ale za tą piękna, wspólną podróż DZIĘKUJE!” - napisał podstawowy reprezentant Polski na Instagramie.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Szalona radość szóstoligowca. Zagra z PSG w Pucharze Francji [WIDEO] Szalona radość szóstoligowca. Zagra z PSG w Pucharze Francji [WIDEO] WAŻNE: Rekrutacja do Transfery.info. Szukamy redaktora/redaktorki newsów, redaktora/redaktorki działu Ekstra oraz specjalisty/specjalistki od social mediów WAŻNE: Rekrutacja do Transfery.info. Szukamy redaktora/redaktorki newsów, redaktora/redaktorki działu Ekstra oraz specjalisty/specjalistki od social mediów Szczegóły transferu następcy Vladana Kovačevicia. Raków Częstochowa ubił dobry interes Szczegóły transferu następcy Vladana Kovačevicia. Raków Częstochowa ubił dobry interes Prezes klubu Rafała Gikiewicza oszalał! Znokautował sędziego. Natychmiastowa reakcja związku [WIDEO] Prezes klubu Rafała Gikiewicza oszalał! Znokautował sędziego. Natychmiastowa reakcja związku [WIDEO] Raków Częstochowa interesował się i rozmawiał z ważną postacią z Jagiellonii Białystok [POTWIERDZONE] Raków Częstochowa interesował się i rozmawiał z ważną postacią z Jagiellonii Białystok [POTWIERDZONE] Stanowisko Werderu Brema w sprawie przyszłości Dawida Kownackiego Stanowisko Werderu Brema w sprawie przyszłości Dawida Kownackiego OFICJALNIE: Zaskakujący ruch na zapleczu Ekstraklasy. Trener zwolniony po poniesieniu... trzech porażek w 17 ligowych meczach OFICJALNIE: Zaskakujący ruch na zapleczu Ekstraklasy. Trener zwolniony po poniesieniu... trzech porażek w 17 ligowych meczach

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy