Współwłaścicielka Newcastle United współczuje Romano Abramowiczowi. „To nie jest fair”

Współwłaścicielka Newcastle United współczuje Romano Abramowiczowi. „To nie jest fair” fot. Andrew Cowie / Colorsport / PRESSFOCUS
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: BBC

Amanda Staveley, jednak z inwestorek, która wykupiła udziały w Newcastle United, twierdzi, że Roman Abramowicz został źle potraktowany i to nie fair, iż musi sprzedawać Chelsea.

Rosyjski miliarder uległ presji, która spotyka go w Wielkiej Brytanii i zdecydował się na sprzedaż Chelsea FC. Szczególnie ostatnio jego obecność w klubie była głośnym tematem w obliczu agresji Rosji na Ukrainę oraz jego bliskich relacji z prezydentem Władimirem Putinem. Rząd brytyjski rozważa nałożenie na niego sankcji, tymczasem biznesmen szykuje się do przekazania władzy w klubie.

Wyrazy wsparcia przekazała mu Amanda Staveley, która jest obecnie w posiadaniu 10 procent udziałów w Newcastle United. Wokół „Srok” również narosło wiele kontrowersji, ponieważ głównym udziałowcem jest Saudyjski Fundusz Inwestycyjny. W kontekście klubu pojawiły się zarzuty, iż spory wpływ na zarządzanie mogą mieć władze państwowe Arabii Saudyjskiej. Zdaniem Staveley relacje poszczególnych działaczy nie powinny mieć wpływu na decyzje o sprzedaży czy kupnie klubu.

- Zawsze będziemy się zmagać z problemami geopolitycznymi - stwierdziła podczas konferencji Financial Times Business of Football Summit, pytana o Chelsea i Romana Abramowicza, cytowana przez BBC.

- Przykro mi, że ktoś straci władzę nad klubem piłkarskim ze względu na swoją relację z kimś innym. Szczerze mówiąc, uważam, że to nie jest fair. Ale musimy brać jednak pod uwagę wszystkie nasze powiązania.

Staveley podkreśla, że jednym z warunków zaakceptowania oferty Saudyjskiego Funduszu Inwestycyjnego było wykazanie niezależności od saudyjskich władz.

- Zawsze powinno się przygotować odpowiednio do zadania. Jedną z rzeczy, którą musieliśmy udowodnić przed decydentami Premier League podczas rozmów, była właśnie niezależność od władz państwowych. Wraz z PIF zarządzamy klubem z zupełną autonomią.

Biznesmenka dodała, że wraz z partnerami miała możliwość zainwestowania w Chelsea, lecz sytuacja Newcastle United okazała się bardzo kusząca.

- Wspaniałą rzeczą w czteroletnim procesie wykupu Newcastle United była możliwość przyjrzenia się innym klubom, w tym Chelsea. To niesamowita organizacja, ale dla nas zawsze liczyło i będzie liczyć się tylko Newcastle United. Podoba nam się wyzwanie doprowadzenia ostatniej drużyny w lidze na sam szczyt.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Manolo Portanova skazany na sześć lat więzienia za zbiorowy gwałt Manolo Portanova skazany na sześć lat więzienia za zbiorowy gwałt Maroko eliminuje Hiszpanię | Portugalia z Cristiano Ronaldo na ławce napina muskuły Maroko eliminuje Hiszpanię | Portugalia z Cristiano Ronaldo na ławce napina muskuły João Félix z sensacyjnym transferem do Premier League?! Pisana jest mu rola lidera ambitnego projektu João Félix z sensacyjnym transferem do Premier League?! Pisana jest mu rola lidera ambitnego projektu Adriano rozstał się z żoną po... 24 dniach. Powód: wybrał się z kolegami na mecz Brazylii Adriano rozstał się z żoną po... 24 dniach. Powód: wybrał się z kolegami na mecz Brazylii Luis Enrique zabrał głos po porażce z Marokiem. „Próbowaliśmy drogą lądową, morską i powietrzną…”  Luis Enrique zabrał głos po porażce z Marokiem. „Próbowaliśmy drogą lądową, morską i powietrzną…”  OFICJALNIE: Przyszłość Mohameda Simakana wyjaśniona. Transferu na razie nie będzie OFICJALNIE: Przyszłość Mohameda Simakana wyjaśniona. Transferu na razie nie będzie POTWIERDZONE: João Félix na sprzedaż. „Rozsądek tak podpowiada” POTWIERDZONE: João Félix na sprzedaż. „Rozsądek tak podpowiada”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy