Wyjątkowy wyczyn napastnika FC Porto. Cztery gole w pierwszej połowie

2024-10-15 20:07:00; Aktualizacja: 5 dni temu

W pierwszej połowie wygranego 6:0 przez reprezentację Hiszpanii U-21 meczu z Maltą w eliminacjach do młodzieżowego EURO czterokrotnie do siatki trafił Samu Omorodion.

20-latek o nigeryjskich korzeniach na Estadio Nuevo Mirador w Algeciras wpisywał się na listę strzelców w piątej, 37. i 39. minucie oraz w doliczonym czasie przed przerwą. Później bramki zdobywali jeszcze Peque Fernández z Sevilli i Roberto Fernández z Bragi.

Reprezentacja Hiszpanii U-21 zakończyła dzięki temu zmagania na pierwszym miejscu w grupie B z dorobkiem 28 punktów w dziesięciu meczach i bezpośrednio zakwalifikowała się na mistrzostwa Europy w tej kategorii wiekowej, które odbędą się w dniach 12-29 czerwca 2025 roku na boiskach Słowacji.

Oprócz Malty jej rywalami w eliminacjach były także Belgia, Szkocja, Węgry i Kazachstan.

Samu Omorodion w letnim okienku transferowym został pozyskany z Atlético Madryt przez FC Porto za 15 milionów euro. Po przenosinach do ekipy „Smoków” strzelił już cztery gole w lidze portugalskiej i trzy w Lidze Europy.

Ubiegły sezon środkowy napastnik spędził na wypożyczeniu w Deportivo Alavés, gdzie w 34 meczach LaLigi zdobył osiem bramek, w tym dwie przeciwko Barcelonie.

Z młodzieżową reprezentacją Hiszpanii brał także udział w tegorocznych Igrzyskach Olimpijskich, podczas których strzelił gola w grupowym spotkaniu z Egiptem i sięgnął ze swoją drużyną po złoty medal.