Wymiana bramkarzy z udziałem Łukasza Skorupskiego?!

2024-05-23 13:40:48; Aktualizacja: 3 tygodnie temu
Wymiana bramkarzy z udziałem Łukasza Skorupskiego?! Fot. Raffaele Conti 88 / Shutterstock.com
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek Źródło: La Gazzetta dello Spot | Ilnapolista.it

Łukasz Skorupski zmieni klub? „La Gazzetta dello Sport” zasugerowała pewien scenariusz i wymianę na linii Bologna - SSC Napoli.

Łukasz Skorupski rozegrał w tym sezonie 32 mecze w Serie A, notując w nich 13 czystych kont. Jego Bologna to rewelacja rozgrywek. Na kolejkę przed ich końcem zajmuje trzecie miejsce w tabeli z dorobkiem 68 punktów. Kontrakt polskiego bramkarza obowiązuje do 30 czerwca 2025 roku, ale widnieje w nim opcja przedłużenia.

Na razie nic nie wskazuje na to, by 33-latek po sezonie miał zmienić klub. „La Gazzetta dello Sport” zasugerowała jednak pewien scenariusz dotyczący jego potencjalnych przenosin do SSC Napoli. Chodzi o wymianę na Alexa Mereta, którego przedstawiciele Bologny podobno są fanami. Niewykluczone, że zostanie podjęta próba przeprowadzenia takiej transakcji.

Być może nie bez znaczenia okaże się fakt, że agentem obu piłkarzy jest Federico Pastorello, z którym Polak nawiązał współpracę stosunkowo niedawno. We wtorek miało dojść do jego spotkania z nowym dyrektorem sportowym Napoli Giovannim Manną.

27-letni Meret jest związany z „Azzurrimi” od 2018 roku, kiedy to najpierw został do nich wypożyczony z Udinese. W trykocie drużyny z Neapolu w sumie rozegrał do tej pory 176 meczów, z czego 30 w kończącym się sezonie Serie A. Zaliczył pięć czystych kont.

W kadrze Napoli jest już jeden polski bramkarz - Hubert Idasiak. 22-latek regularnie siada na ławce rezerwowych, ale jeszcze nie zadebiutował w pierwszym zespole.

Po zeszłorocznym tytule mistrzowskim w tym sezonie neapolitańczycy zawiedli i plasują się dopiero na 10. lokacie w tabeli ligi włoskiej.