Zagłębie Lubin z awaryjnym transferem. Skrócone wypożyczenie pomocnika [OFICJALNIE]

2022-02-14 22:25:15; Aktualizacja: 2 lata temu
Zagłębie Lubin z awaryjnym transferem. Skrócone wypożyczenie pomocnika [OFICJALNIE]
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz Źródło: Zagłębie Lubin

Kōki Hinokio zakończył przedwcześnie swój pobyt na zasadzie wypożyczenia w Stali Mielec i wrócił do Zagłębia Lubin.

Przedstawiciele „Miedziowych” postanowili sięgnąć latem po ofensywnego pomocnika i sprowadzili go do siebie w ramach wolnego transferu z Stomilu Olsztyn. Następnie niedługo po rozpoczęciu sezonu zdecydowali się go wypożyczyć do Stali Mielec z uwagi na brak możliwości do notowania przez niego regularnych występów w ich szeregach.

20-letni Japończyk radził sobie w tym aspekcie całkiem nieźle w ekipie z województwa podkarpackiego, w której zdobył jedną bramkę oraz zanotował tyle samo asyst w 15 występach.

Kōki Hinokio nie będzie miał już okazji do poprawienia tego dorobku, ponieważ władze Zagłębia Lubin skorzystały z przysługującego im prawa do skrócenia wypożyczenia zawodnika przede wszystkim z uwagi na przedłużające się problemy zdrowotne Filipa Starzyńskiego.

- W dniu dzisiejszym skróciliśmy okres wypożyczenia Kōkiego do Stali Mielec. Jest to spowodowane naszymi słabymi wynikami oraz przedłużającą się rehabilitacją Filipa Starzyńskiego. Mam nadzieję, że Kōki będzie prezentował się tak samo dobrze w naszym klubie, jak w barwach Stali Mielec - powiedział dyrektor sportowy Piotr Burlikowski.

Kontrakt Japończyka z „Miedziowymi” obowiązuje do 30 czerwca 2024 roku.