Zamieszanie wokół Wouta Weghorsta. Beşiktaş z komunikatem [OFICJALNIE]

2023-01-09 16:49:08; Aktualizacja: 1 rok temu
Zamieszanie wokół Wouta Weghorsta. Beşiktaş z komunikatem [OFICJALNIE] Fot. Vlad1988 / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt Źródło: Beşiktaş

W ostatnim czasie pojawiły się spekulacje, że Wout Weghorst jest do wyjęcia z Beşiktaşu przez jakikolwiek klub Premier League za 2,5 miliona euro. Temu zaprzeczają Turcy.

Holenderski napastnik mocno naciska na swoich agentów oraz pracodawców (w tym przypadku Beşiktaş oraz Burnley), aby pozwolono mu na grę w Manchesterze United.

30-latek posunął się już do absurdalnego czynu, jakim było pożegnanie z kibicami „Czarnych Orłów” bez wcześniejszego uzgodnienia warunków transferu. Zamieszanie wokół tego piłkarza nie maleje.

Chociaż od początku wiadomo było, że atakujący został wypożyczony do Turcji z opcją kupna za 10 milionów euro bez możliwości skrócenia jego pobytu nad Bosforem, pojawiły się zaskakujące doniesienia.

Zasugerowano, że w umowie uczestnika mundialu w Katarze znajduje się klauzula umożliwiająca jego odejście za 2,5 miliona euro, jeśli zgłosi się ekipa występująca w Premier League. Co więcej, przeprowadzka miała dojść do skutku już we wtorek.

Na to zareagować postanowił Beşiktaş, kategorycznie zaprzeczając plotkom.

„Twierdzenie, że w kontrakcie naszego piłkarza jest klauzula odejścia, która mówi, że jego umowa może zostać rozwiązana po zapłaceniu odszkodowania w wysokości 2,5 miliona euro w przypadku oferty z Premier League, jest fikcją. W dodatku wiadomość, że wspomniany zawodnik opuści drużynę we wtorek, jest całkowicie nieprawdziwa. Przyszłość Wouta Weghorsta zależy od Beşiktaşu” – poinformował klub w komunikacie.

Wout Weghorst rozgrywa udany sezon. Podczas 18 występów strzelił już dziewięć goli i zanotował cztery asysty. Formę potwierdził także w trakcie Mistrzostw Świata 2022.

Efektem tego jest zainteresowanie „Czerwonych Diabłów”, które poszukują wzmocnienia ataku po odejściu Cristiano Ronaldo.